Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » El lehet ezeket még fogyasztani?

El lehet ezeket még fogyasztani?

Figyelt kérdés

-Zabtej: 1-2 napon belül fogyasszuk el, most tartok 4 napnál, hűtőben volt végig.


-mirelit zöldség apró kockákra vágott sárgarépa, borsó, kukorica mix. Fél-háromnegyed órára kinn felejtettem kb. Visszatettem utána a fagyasztóba.


-sütőpapírra feltekert leveles tészta. 2 óra után vettük észre hogy senki nem pakolta el...


Ételmérgezés fóbiám van. Emiatt segítséget szeretnék kérni hogy ezek elfogyaszthatóak-e még, mivel úgy tudom újrafagyasztani felengedés után semmit nem szabad. Kicsi gyereknek akartam a leveles tésztából sütni. Szívem szerint kidobnék mindent aminél egy hajszál kétségem is felmerül.


Ugyanitt tippeket elfogadok, hogy ti hogy jegyzitek meg mikor bontottatok fel valamit. Mivel hogyan írjátok rá felvágottra, májkrémre, tejre stb.

Szinte semmi nem fogy el a megadott idő alatt.


Előre is köszi. :(



márc. 5. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A felbontás utáni dolgoknál, szín es szagteszt. Tej, fejvágott mind ez a kategória. Zabtej is. Elég egyértelmű jele van ha már nem jó. Sose jegyzem meg a felbontást, hanemalso polcon van a bontott es elobb abbol eszem. Onnan szagteszt.

A leveles tesztanak semmi baja habar valszeg a vaj felolvadt benne es nem fog leveles maradni. 3 ora alatt 100% rendben van. Utana szin es szagteszt ugyanugy. Szerintem fel nap utan is rendben lenne. Gondolj bele hogy sokan a fagyasztottat szobahon egy ejszakan at olvasztjak ki.


A mirelit zoldseget en megennem de a vendeglatos suliban tanultak alapjan nem. Attol fugg mennyire engedett ki

márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem simán van hogy háromnegyed óra, míg hazaérek a boltból a fagyasztottal. Nem olvad ki érdemben. Amúgy is, a zöldség kevésbé ciki, mint a hús, és gondolom meg is lesz főzve.


A többi miatt sem kell aggódni, nyilván a zabtejet vizsgáld meg, de ez az 1-2 nap alatt fogyasszuk el dolog erős túlzás szokott lenni, sokkal tovább eláll.

márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Zabtejet szagold meg kóstold meg. Valszeg el. A többit biztos.
márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
El. Mind.
márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan el lehet fogyasztani, ennyi idő alatt semmi baja nem lett.
márc. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!