Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 90 és egy...

Mennyibe kerül egy 90 és egy 60 éves nyugdíjas nö heti kajája?

Figyelt kérdés

Nincs különleges idényük, hagyományos ételeket fogyasztanak, heti 2-3 alkalommal húsos valamit.

Nem a csirke far-hát szint érdekel, de nem is naponta színhús meg extra különlegességek.

Tudom, pontosan nem lehet megmondani, de egy vitát szeretnék félig meddig lecsillapítani, de fogalmam sincs az aktuális árakról (nem MO-on élek jelenleg), ezért szeretném tudni, akik hasonló helyzetben vannak, kb ez a korosztály, kb mennyit költenek hetente élelmiszerre.

Esetleg röviden azt is megírihatjátok, hogy kb milyen étrenden vagytok, mit esztek általában.


Elöre is köszönöm a segítséget!



#heti élelmiszer költség
márc. 14. 18:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván rengetegen vannak akiknek épp van 60 éves és 90 éves nő ismerőse is es mindkettőnél tisztában vannak azzal is, mit esznek es az mennyibe kerül. Van e még valami hasonlóan értelmes kérdésed?
márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%

Néz meg pl az egeszsegkonyha.hu heti menüjeit.

Van nyugdíjas menü is, átlag napi 1700 Ft/nap leves es második, kiszállítással együtt.

Ebből már tudsz kalkulálni.

márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan számolj napi 3 ezer forinttal.
márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, már mint fejenként 3 ezerrel.
márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
40%
Milyen vitat lehet lecsillapitani hasra utott osszegekkel?
márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
59%
Nem mindegy hogy Orbánné vagy a garzonban élő Gizi néni kajája a kérdés...
márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

6-os: olvasd el a kérdést, akkor rájössz, mit kérdeztem.


5-ös: a vita témája a heti összeg és a két vélemény között nagyságrendbeli különbség van, mindkét fél szerint az az egyetlen reális össszeg, ezért kérdeztem meg.


2-es: nem csak ebédröl van szó, és rendelés nem jöhet szóba, csak házilag készített ételeket akarnak.

márc. 14. 19:37
 8/35 anonim ***** válasza:
75%

"...a vita témája a heti összeg és a két vélemény között nagyságrendbeli különbség van, mindkét fél szerint az az egyetlen reális össszeg, ezért kérdeztem meg."


Nezd, ebben te nem fogsz tudni "igazságot tenni". Van, akinek x osszeg elég , van akinek meg haromszor annyi kell. Pl en 4 személyre vasarolok, mindennap főzök. Az en keretem egy hetre annyi, mint másnak egy hónapra, ahogy nezem a heti menu tervezo csoportokat. Pedig nem lazac meg kaviár, csak epp nem krumpli hus nelkul. Mindenki annyit kolt, amennyit tud, meg akar

márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy nem ez a kérdés, de egy ismerős 1000 Ft-ért kap nyugdíjas ebédet, amellett nem nagy étkű, így egy másik ezresbe belefér a többi.

Vasárnap nem visznek ebédet, ámbár szombaton nagyobb az adag. Nem is rossz kaják mellesleg, kórházi menü, egy helyen főzik.

Igaz, ebben van valamennyi állami támogatás is.

Az önkormányzatnál kell érdeklődni, vagy helyi nyugdíjasklub, ilyesmi.

márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

8-as: megköszönném, ha írnál egy összeget a heti költségetekröl.

Nem nekem kell dönteni, de ha vannak konkrét összegek, akkor ezeket meg tudom nekik mutatni, és reálisabb lesz a hozzáállásuk.


9-es: elvileg igazad van, de egyik nö sem hajlandó hozott, rendelt ételt megenni, ezért ez kiesik. Másik rokonnál müködött, nekik elöitéleteik vannak.

márc. 14. 20:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!