Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 90 és egy...

Mennyibe kerül egy 90 és egy 60 éves nyugdíjas nö heti kajája?

Figyelt kérdés

Nincs különleges idényük, hagyományos ételeket fogyasztanak, heti 2-3 alkalommal húsos valamit.

Nem a csirke far-hát szint érdekel, de nem is naponta színhús meg extra különlegességek.

Tudom, pontosan nem lehet megmondani, de egy vitát szeretnék félig meddig lecsillapítani, de fogalmam sincs az aktuális árakról (nem MO-on élek jelenleg), ezért szeretném tudni, akik hasonló helyzetben vannak, kb ez a korosztály, kb mennyit költenek hetente élelmiszerre.

Esetleg röviden azt is megírihatjátok, hogy kb milyen étrenden vagytok, mit esztek általában.


Elöre is köszönöm a segítséget!



#heti élelmiszer költség
márc. 14. 18:22
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Ha boltban kell alapanyagot venni, akkor szerintem 3 ezer a reális összeg.
márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Bocs, de a 3000 mire vonatkozik, egy napra vagy elírtad az összeget és 30000-re gondoltál egy hétre?
márc. 18. 17:14
 23/35 anonim ***** válasza:
Igen, naponta/főre gondoltam, tehát hetente 21 ezer. Persze vannak napok, amikor több, vagy kevesebb, de összeségében szerintem annyiból lehet kihozni egy normális étkezést.
márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
46%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

Nálad ez valami fétis, hogy mindenkiről tudnod kell, hogy mennyiért kajál? Elég ijesztő.

márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Segítek megmagyarázni, hogy a te olvasatodban miért nem kaptál értelmes választ. Azért, mert az általad leírt kevés infó alapján nem lehet reprezentatív választ adni.

Hiába címezted a kérdést az adott korosztálynak, a költés nagyban függ a bevételedtől és az igényeidtől. Költhetsz heti 10 ezret, ha egyszer veszel fél kiló csirkemellet, ami 3 napig elég neked. És mondjuk a többi megvásárolt élelmiszer is kitart egy hétig, ha az akciós termékeket veszed meg mondjuk, és abból is keveset, mert nem vagy nagyétkű.

Illetve a 150 ezer is lehet reális, ha szereted a halat és/vagy GMO mentes húst veszel és imádod a zöldséget és gyümölcsöt. Plusz mondjuk veszel valami nem létfontosságú élelmiszert kényeztetés gyanánt.

Illetve az se mindegy hogy hiperben vásárolsz, vagy zöldségesnél illetve hentesnél. Nem tudom ott, ahol te élsz ez hogy működik, de itthon a hiperekben olcsóbb minden. És erről te is tájékozódhatsz a különböző akciós újságokból, amelyeket megtalálsz a boltok honlapján is. Manapság szinte mindenki akciós terméket vásárol, ezt jól mutatja a teny, hogy a boltokban szinte mindig üres az akciós polc.

Tehát ahhoz, hogy megközelítőleg releváns összegeket kapj, ahhoz a valaszadónak meg kell írnia, hogy általában hol vásárol miket és mennyit szeret enni, beéri-e az alsópolcos, sajátmárkás termékekkel vagy ragaszkodik megszokott, minőségibbnek hitt márkákhoz. És, ha mindezt kb megkapod, akkor a néniket is meg kell kérdezned ugyanezekről 🙂

De csak szerintem...

márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

25-ös: köszi a válaszodat, föleg, mert vetted a fáradságot a hosszú kifejtéshez.

Tulajdonképpen csak annyit szerettem volna eredetileg, hogy két idös nö heti étrendje kinek mennyibe kerül. A kort azért írtam, mert számomra ebböl feltételezhetö, hogy aránylag kis étvágyúak, vagy legalább is nem kifejezetten nagy mennyiségekre van igényük.

Írtam, hogy nem a legolcsóbb (csirke far-hát) szint, tehát nem minimum nyugdíj, és nem luxus (nem naponta színhús meg extra különlegességek) szint, tehát nem felsö kategóriás jövedelem. Ebböl elég egyértelmü számomra, hogy egy átlagos középszintü nyugdíjra gondolok, és semelyik irányban nem szélsöséges étrendre.

De mindettöl eltekintve ami érdekelne, azok konkrét összegek - tehát csak annyi, hogy "két idös nö heti élelmiszerköltsége X összeg", magyarázat nélkül. Ha valaki akar valamit hozzáfüzni, azt értékelem, de nem kértem konktrétan.

Öket már megkérdeztem, de az eltérés annyira nagy, hogy nem tudunk közös nevezöre jutni.


Ezért kértem konkrét számokat, reméltem, hogy kapok konkrét összegeket tartalmazó válaszokat, amik alapján utána meg tudom velük beszélni, mivel hasonló helyzetü emberekre vonatkozó gyakorlati értékek.


Szóval még egy próbálkozás részemröl, nagyon megköszönném, ha kapnék tényleg konkrét válaszokat.

márc. 19. 17:04
 27/35 anonim ***** válasza:

Saccra 25 ezer hetente mondjuk. De ehhez tényleg tudni kellene, hogy mit szeretnek enni.

Szerintem ne itt kérdezd meg, hanem inkább őket és akkor fény derül a nagy különbségre. Pl. lehet, hogy aki 150et költ, az gluténérzékeny, vagy diétás cuccokat vesz, amelyek drágábbak. Szerintem velük beszélj, mert ha egy idegen bemond neked egy számot, attól nem leszel közelebb a megoldáshoz az egyéni tényezők miatt.

márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

De egyébként így már érthetőbb, hogy kifejtetted te is a tényeket. És így tényleg furcsa a nagy különbség. De erre is van magyarázat.

Vagy csak egyszerűen ők is tippeltek és nem számolták össze a blokkokat🙂

márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Köszi a tippelést, a 25 ezer szerintem reális lehet.

Velük nem lehet beszélni, a gond, hogy közös konyhán kell lenniük, és teljesen eltérö ötleteik vannak egyelöre, szerintem nem is gondolták végig a költségeket - illetve korábban egyikük sem egy-két före fözött, számolt, és most nem igazán tudnak átállni.

Ezért is lenne jó, ha több valaki írna számokat, mert akkor van valami "érv" a kezemben.

márc. 19. 17:58
 30/35 anonim ***** válasza:
Nem kell érv, se pelda, semmi. Majd ők ketten megoldják
márc. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!