Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 90 és egy...

Mennyibe kerül egy 90 és egy 60 éves nyugdíjas nö heti kajája?

Figyelt kérdés

Nincs különleges idényük, hagyományos ételeket fogyasztanak, heti 2-3 alkalommal húsos valamit.

Nem a csirke far-hát szint érdekel, de nem is naponta színhús meg extra különlegességek.

Tudom, pontosan nem lehet megmondani, de egy vitát szeretnék félig meddig lecsillapítani, de fogalmam sincs az aktuális árakról (nem MO-on élek jelenleg), ezért szeretném tudni, akik hasonló helyzetben vannak, kb ez a korosztály, kb mennyit költenek hetente élelmiszerre.

Esetleg röviden azt is megírihatjátok, hogy kb milyen étrenden vagytok, mit esztek általában.


Elöre is köszönöm a segítséget!



#heti élelmiszer költség
márc. 14. 18:22
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
28%
Nálad ez valami fétis, hogy mindenkiről tudnod kell, hogy mennyiért kajál?
márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
46%

A heti 25e Ft teljesen reális!

Bár nem vagyunk nyugdíjasok, de párommal ketten kb. ennyi megy el hetente kajára. Ez csak az otthon főzés és étkezés. Nem vagyunk nagy étkűek, általában naponta 2x eszünk csak (korai ebéd és vacsora), reggeli max. hétvégén, ráérősen. Általában 1x eszünk meleget egy nap, a másik az hideg (vagy maradék előző napról).

Ebbe benne van idénygyümölcs, alap zöldségek pl. kígyóubi, paradicsom, paprika, saláta, retek stb., krumpli, kevés sajt, felvágott pl. sonka, kenyér, tej, húsféle, tojás és ilyesmik. Hetente átlag 2x főzök meleget, egyet hétvégére, egyet hét közben és azt esszük 2-3 napig.

Remélem, ez segít :-)

Persze el lehet költeni heti 150 ezret is simán de ez inkább egy napi 1-2 kg színhúst vagy lazacot evő pumára volna jellemző, mint egy átlag idős (vagy még idősebb) hölgyre :-)

A 10-et keveslem, bár lehet, valaki ennyiből is meg tudja oldani, szerintem ez két főre nem reális.

márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Végre valaki, aki tényleg normális választ ad, köszönöm. Sokat segítettél, így bizonyíthatóan alá tudom támasztani, amit gondolok.

A 10 ezret én is rettentö kevésnek tartottam, a 100 fölötti összeget meg túl soknak, amit te írsz, föleg a kifejtéssel, sokkal reálisabb.

Mivel két, tényleg idös nöröl van szó, ezért ez tünik elfogadhatónak.

Még egyszer köszönöm a válaszodat!

Szép napot kivánok!

márc. 29. 18:23
 34/35 anonim válasza:
33%

Kérdező - nagyon szívesen!


A kiegészítés kedvéért: van, hogy ennél persze picit több, pl. ha elfogy az étolaj, tartós élelmiszerek, tisztítószer stb. vagy valami extra kell (süti, több nasi, kávé), de plusz-mínusz ennyiből kb. rendszeresen kijövünk. Főleg, hogy a legtöbb 60+-os emberke már általában elég visszafogottan eszik, és egyszerűbb ételeket. Persze extra igények pl. gluténmentes vagy laktózmentes meg tudja dobni.


De két átlagos inaktív - tehát nem fizikai munkát végző - főnek normális étkezés mellett (azaz nem degeszre zabálás) elfogy mondjuk hetente 20-30 deka sajt, ugyanennyi felvágott, 1-2 kg kenyér, némi vaj vagy margarin, 1-2 liter tej, 1-2 uborka, pár szem paradicsom / paprika, meg mondjuk 1-1.5 kg hús, 1-2 kg krumpli, vagy fél - 1 kg rizs, 0.5-1 kg gyümölcs, max. 1 doboz tojás.


Nagyjából reális képem van, mert kétlaki életet élünk (EUR zóna) és pöccre kb. ugyanannyit költök, mikor itthon vagyunk, mint odahaza külhonban, ami általában 70-75 EUR-ban áll meg kettőnknek :-) Most épp itthon és az előző heti bevásárlásom szinte pont 25e-re jött ki.

márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a részletes válaszodat, meg a kiegészítést is.

Tényleg elég passzívak, a fiatalabbik még csak csinál néha valamit, de az idösebb a kora miatt is leginkább üldögél, filmeket néz meg fekszik, szóval nem sok mindenre van szükségük evés terén sem.

Amiket felsoroltál heti élelmiszerként, az nekem is normális mennyiségnek meg összetételnek látszik, nagyon rendes töled, hogy segítesz.

márc. 29. 19:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!