Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Volt már olyan időszak az...

Volt már olyan időszak az életedben, amikor anyagi okok miatt nem volt mit enned, vagy csak nagyon nehezen jutottál ételhez?

Figyelt kérdés
máj. 22. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem volt
máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére még nem volt konkrétan, hogy ne tudjak mit enni, de olyan igen, hogy nagyon szerényen tudtam csak étkezni, ahol egy kockasajt, vagy felvágott nem fért bele a keretbe.
máj. 22. 09:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Egyetemistaként. Volt, hogy napi egy zsömle volt az adag, de profi voltam a "semmiből valamit" ételekben is, pl liszt-só-víz begyúrva valami tésztafélének, megsütve sütőben (vagy ha belefért, akkor olajban). Vagy éppen vízbegríz: a búzadarát úgy elkészíteni, mint a tejbegrízt, csak éppen tej nélkül.


Nem vagyok benne biztos, hogy a mai fejemmel újra végig tudnám csinálni.

máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban volt, hogy csak zsíroskenyér volt napokig, semmi más. Ebből is a zsír ingyen volt falusi rokonoktól. De olyan is volt, hogy cukros kenyeret ettünk, mert nem volt más otthon.
máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván sok embernek a gyerekkora jut eszébe.

Nálunk sokszor volt zsíros-cukros kenyér vagy paprikás krumpli nokedlivel minden nélkül.

máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt! Napi 1 szelet vajaskenyer. 1 even keresztul. ;-/ Nem akarok tobb ilyet!
máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt, igen. Egy butaság miatt adósságcsapdába keveredtem. Két helyen dolgoztam, hogy fizessem a hitelt és az albérletet, kajára nemigen futotta.

Volt, hogy már csak egy zacskó lisztem árválkodott a szekrényben, vízzel keverve ettem 4 napig. Volt, hogy tésztát kifőzve üresen, mert épp csak az maradt. Volt, hogy csak 50 forintom maradt, amiből vettem egy kis zacskó vaníliáscukrot, és azt eszegettem 2 napig. Ha találtam a földön egy elhagyott 100-ast, megvolt a napi kajám, 5 db zsemle.

Kegyetlen évek voltak, azóta kifizettem az adósságomat, munka mellett tanultam is, lett normális szakmám, amivel jól keresek.

máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt, amikor elvesztettem mindenemet, felnőttként. Cukros zsíroskenyér, tészta kis doboz sűrített paradicsommal, jobb esetben tejföllel, ha tudtam kunyerálni, akkor zsemle és 5 dkg párizsi. Kb. ezekre emlészem.
máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Igen, 6éve volt kb. Első és utolsó, hogy építőiparban dolgoztam. Az állandó munkából nagyon kevés óraszámot dolgoztunk, mert a brigádvezető elvitt minket egy nagy maszekmunkára, amit végül nem fizettek ki. Következő fizetésig (akkor már otthagytam őket, újból irodai dolgozó lettem) az utolsó napokban annyira elfogyott a pénzünk, hogy lepény kenyeret sütöttünk és zsírral ettük meg. Rettenetes volt az a kilátástalanság, de megoldódott.

35F BP

jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, nem volt egy zsemlémre valóm se egy hétvégén át. Akkor voltam 17-18 ez sokat segített abban,hogy pénzügyileg tudatos lettem. Mostmár nem kerulnék ilyen helyzetbe, sokkal jobban bánok a pénzzel, mintha ez nem történt volna meg velem. Tanultam az esetből, bár akkor még szülői pénzből éltem albérletben.
jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!