Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyermekvárás volt a legboldo...

A gyermekvárás volt a legboldogabb időszak az életedben?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, ha nem, miért?
2020. jún. 2. 19:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Bár még csak 28 hetes vagyok. Előtte volt egy missed ab. Az egészet végigaggódom. Figyelem,hogy mozog, ha nem úgy ahogy szokott,parázok. Gyakorlatilag mióta pozi lett a tesztem a nap 24 óráját végig aggódom. Pisilésnel figyelem a papírt nem-e véres. Most a front miatt nyűgös is vagyok,fájdogál a hasam, a savam az egekben. Bízom benne,hogy rendben lesz minden és majd a 2.gyereknél már nem leszek ennyire paramami.:(
2020. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Összességében nekem igen. Mármint megvannak a maga nehézségei és mélypontjai, de alapvetően amióta teherbe estem, kicsit úgy érzem magam, mint amikor az ember egy felfújhatós matracon lebeg a víz tetején. Nagyon nyugodt, békés, elégedett vagyok, ami lelkiállapot rám eddig korábban még sosem volt jellemző. Féltem is tőle, hogy a hormonok majd mit hoznak ki belőlem, de igazából sosem voltam ennyire érzelmileg stabil, mint most :D


33 hkm

2020. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Egyedülálló lettem. Mellettem volt (és a mai napig is van) a családom, de ez akkor sem ugyanaz. Csak néztem szomorúan, ahogy más várandós nő mellett ott a párja, aki vigyáz rá, gyengéd vele, együtt örülnek, és szeretik egymást. Sejtettem, hogy számomra ezen nem lesz egyszerű változtatni, mert gyerek nélkül sem voltam népszerű, de nem tudtam, hogy gyakorlatilag lehetetlen lesz, és végleg egyedül maradok. Terhességi cukorbeteg is lettem, diétára fogtak, amit úgy éltem meg, hogy nem elég a bánat, még koplalhatok is, és amikor az utolsó hetekre még így is jött az inzulin, akkor aztán végképp kiakadtam.
2020. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az volt, igen. Szerettem a terhességet (bár voltak rossz pillanatok), összességében álomterhesség volt, a férjem mindenben mellettem volt és büszke voltam a pocakomra, vidám és nyugodt kismama voltam.

Sajnálom akinek rossz volt, ismerek olyat akinek nem volt könnyű, vagy egyedül hagyták:(

2020. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

A legkevésbé sem, iszonyú nehéz terhességem volt. Hetekkel korábban meg is kellett születnie. Egy szükséges rossznak éltem meg azért hogy családdá válhassunk, amit egyébként nagyon vártunk. Persze számomra is voltak azért nyugodtabb időszakok benne és van néhány szép emlékem de sajnos így is több a negatív, fájó emlék.

De örülök hogy sikerült végig csinálni, hálás vagyok a fiamért. Viszont többször nem merem bevállalni.

2020. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Nem



Előtte, az első hónapok. hogy próbálkozni kezdtünk.


Amúgy én szerettem terhesnek lenni

A 2. Az kicsit aggódós volt, de jó volt.

/ nem voltak kifejezett terhestüneteim/

2020. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem igazán.


Az első trimeszterben 2x véreztem be így elég stresszes volt a helyzet, a második trimeszterben sokat fájt alul a hasam és reménykedtem hogy minden rendben lesz a babával, a harmadik trimeszterben azon gondolkodtam végig hogy legyen kész minden mire jön a baba. Plusz szenvedtem mert baromi nagy lett a hasam és sehigy sem volt kényelmes aludni, sokszor nem kaptam rendesen levegőt szóval az egész stresszes volt.

Maga a szülés az jobb volt. :)

2020. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nagyon könnyű terhességem volt, nem híztam csak babára, csinos voltam, nem voltak szinte tüneteim, párommal minden ugyanúgy működött, mégis alig vártam, higy megszülessen a kisfiunk. Utaltam hogy nem jönnek rám a régi ruhaim, nem férek oda az asztalhoz rendesen, hogy nem csak enyém a testem :D szerettem érezni, nézni ahogy mozog, de alig vártam, hogy vége legyen. Nehéz volt felállnom már, utolsó hetekben bizonyos pózok már nem mentek, pedig nekem (nekünk) nagyon fontos a szex. Na azóta fél éves már a picur :D minden vissza állt az ezelőtti rendben, imádom, hogy vékony vagyok, lapos hasú, imádom hogy úgy tudunk együtt lenni párommal ahogy csak akarunk és imádom a kisfiam, borzasztóan örülök hogy már a kezemben tarthatom :D
2020. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem szerettem terhes lenni.

A 16.hétig nagyon rosszul voltam. Terhességi vészes hányás, állandó hányinger, fejfájás, fáradékonyság, fejfájás, szag érzékenység, undor, stb, stb, stb..... Aztán kicsit könnyebb lett bár nem tudtam egy jó ízűt enni, undorodtam az ételekről, de szerencsére akkor kezdődött a dinnyeszezon, imádtam a 22.hétig, amikor kiderült, hogy terhességi diabéteszem van. Kezdődött ismét, hogy nem tudok enni, amit tudtam volna azt nem volt szabad. A 26.héten epegörccsel kerültem kórházba. Onnantól kezdve kb havi egy epegörcsöm is volt, aminek a fájdalmára nem tudtam bevenni gyógyszert a terhesség miatt, így szenvedtem. 30.héttől jött a folytonos pisilési inger. Éjszakánként 6-10 alkalommal keltem fel pisilni. Alig aludtam.

Epekedve vártam, hogy újra ura legyek a saját testemnek. (jobb kint mint bent)

Nagyon szeretem a fiam. A szülés könnyű volt. Az epegörcsök sokkal jobban fájnak mint a szülés. Pedig 28 órát vajúdtam, ebből 18 órát 2 perces fájásokkal, de a vége császár lett.

2020. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 babyboom567 ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

Nekem igen.

Pedig előtte volt egy missed ab.-om ,szóval végig aggódtam.

Mindenféle tünetem volt, az első az álomkór,pár hétig csak dolgoztam meg aludtam.

Kajaundorom volt kb mindentől, ez később változott, akkor meg a nagyon sok lett a savam.

Nagyon sok savam volt,semmi nem segített, kb azt éreztem hogy a fülemen jön ki a sav, égett mart, ez végig kísérte az egész terhességet,a szülés utáni napon már nem volt savam.

Nagyon fájt a csípőm a forgóm, a 28. héttől alig bírtam járni,és ingadozott a vérnyomásom.

Én nagyon hízékony vagyok , mindenki mondta hogy disznó leszek, hát nem, terhesen 7 kilót híztam, életemben először éreztem magamat csinosnak,sőt nagyon jól éreztem magamat a testemben(majd szoptatás alatt feljött 25 kiló,hormonháztartás teljes felborulása, kezdődő korai klimax,több hónapos orvoshoz járkálás után annyit mondott az endokrinológus, hogy hiába van megveszve minden hormon értékem,nem ad semmi gyógyszert diétázzak)

Nagyon szerettem ahogy mozog a baba bennem.

Én nagyon szerettem kismama lenni, minden problémám ellenére.

2020. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!