Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok édesítésre...

Mit ajánlanátok édesítésre fogyókúrázóknak? (barna cukor, nádcukor, gyümölcscukor, fruktóz, méz, Xilit, sztívia, vagy mesterséges édesítők) Ez utóbbit nem szívesen alkalmaznám, az aszpartamról az röppent fel, hogy rákkeltő. A többit nem is ismerem.

Figyelt kérdés
Az ár is szempont!
2011. jan. 31. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Glykonon. mamám cukorbeteg, és ezt használja.védőnő volt, ha nagyon káros lenne, biztos mást venne a boltban...főleg, h vannak olcsóbbak is.
2011. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
mézet, és helyezd a sportolásra a hangsúlyt
2011. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

a fentiek közül csak a sztívia s a fruktóz alapú édesítőszerekl. Ezerédes.300 ft körül van.Ennek jó nagyon az íze, nem olyan mű. Olyan lekvárok, amik diétásak, de fruktóz alapúak.Pl.Bogica, Lidlben is kapható ilyen .

A sztivia jó, csak 3000 ft kilója. A többi , amit írtál, egyik sem, sőt a barna cukor az egyik legrosszabb.

Az aszpartámról pedig 23 év alatt sem bizonyosodott be,hogy egyáltalán okoz-e valamilyen kárt a szervezetben.

Kerüld a fehérlisztes dolgokat.Tilos a péksütik, pogácsa, ilyen látványpékséges vackok, fehér kenyér, pizza stb.

2011. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Fogyókúrázónak mézet?????!!!!!


Kizárólag mesterséges édesítőszert!

Cukorból, energiatartalom szempontjából tökmindegy, hogy milyen. Lehet az nád, répa, méz, barna, kék, hupilila...

2011. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
fogyókúrának semmi értelme, egyen nyugodtan mézet, az életmódváltásnak van értelme, semmi szüksége a szervezetének mesterséges szarokra, ki kell alakítson egy olyan étrendet, amit tartani tud és örömmel csinálja....amúgy meg mint írtam sportoljon....a mesterséges szarokat meg húzzátok le a vécén!
2011. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
ja és még mielőtt nekem estek, tisztában vagyok vele, hogy az aszpartámtól nem lesz semmi baja (kivéve, ha fenilketonúriája van, de erről már tudna ;))
2011. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ki az az adócsaló aki 3000-ért veszi a sztívia kilóját? :D nekem 3500 150g volt.. mindenesetre én azt használom, már több mint fél éve megvan és a negyede sem fogyott el, pedig sütök ám serényen, és senkinek sincs panasza a sütijeimre, fincsik :) (és közben a sportolással kiegészítve csak úgy mennek le a kilók :))
2011. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Megmondom őszintén, én mindet utálom. Mindnek olyan furcsa mellékízét érzek. Igen a sztiviának is, pedig az az egyetlen, ami szerintem egészséges.

Mikor tíz kilót fogytam kb. két hónap alatt nem is használtam semmi ilyen mesterséges sz...rt. Inkább kevesebb édességet ettem. Amibe feltétlenül kellett az édes, pl. kávé, abba mézet tettem, az ráadásul még egészséges is. Persze azt sem vittem túlzásba, mert nem kevés a kalóriatartalma.

2011. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

A mézet én sem ajánlom, mivel baromi magas a cukortartalma, tele van allergén anyagokkal, pollenérzékenyeknek egyenesen tilos a fogyasztása.

Ezerédest használok évek óta, semmi mellékíze nincs, sokkal jobb, mint pl. a Polisweet.Ezerédest használnak a kedvenc diabetikus szörpömhöz is, úgyhogy nálam duplán bevált.

2011. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam a sztívia volt a nyerő (természetes édesítő!), de aztán kezdtem érezni a mellékízét, és valahogy már nem ízlett. Aztán rátaláltam a nyírfacukorra, ami ugyan nem 0 kalória, de nincs mellékíze, és Xukor márkanéven sokkal olcsóbban kapható a neten, mint bármilyen xilit nevű.
2011. febr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!