Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Frissen facsart gyümölcslé...

Frissen facsart gyümölcslé mindennapi fogyasztása víz hozzáadása nélkül elvezethet valamilyen problémához vagy megbetegedéshez? Miért?

Figyelt kérdés
Hallottam már többször, hogy ne fogyasszunk frissen turmixolt 100%-os gyümölcsleveket, csak víz hozzáadásával. Igaz ez az utasítás és mi az oka?
2011. febr. 1. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyünölcslé (és teljesen mindegy, hogy frissen préselt, elözö napi vagy dobozos, bolti) deciliterje kb. 50 kcal - és ezért irják, hogy higitani kell, mert felesben még mindig finom, de sokkal kevesebb benne a kalória. Ugyanis sok ember azt hiszi, hogy mivel egészeges, ezért nem is hizlal. De ha valaki megiszik 1 litert naponta, akkor már annyi plussz kcal-t vitt be, mintha megevett volna 15 dkg száraztésztát vagy 3 szelet kenyeret.
2011. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De én csak a frissen turmixoltról beszélek.. és nem az érdekel, hogy hizlal-e vagy nem, nem ez volt a kérdésem.
2011. febr. 1. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:

nem lesz bajod

hizlal,de nem mindenki kövér,és nem mindenki akar fogyókúrázni...


én évek óta iszok napi szinten frissen facsart narancslevet,és csak gyümölcsből és tejből készült turmixokat literszámra,semmi bajom sincs

2011. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok: a válaszommal csak AZT akartam megmagyarázni, hogy miért javasolják a higitást. Természetesen semmi bajod sem lesz, ha nem higitod.
2011. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajod, maximum egészségesebb leszel a sok vitamintól.

Tény, hogy van benne gyüm.cukor, de ha normálisan étkezik valaki, ez a lehető legjobb minőségű cukor, és cukorra is szüksége van az ember testének. És gondolom, nem is literszám iszod, az egy kisebb vagyonba kerülne. Napi 1-2 pohártól meg nem fogsz elhízni.

Én pl. nem is szeretem higítva, meg se innám úgy.


Inkább azt szokták javasolni, hogy a gyümölcsöt ne facsarjuk, hanem egészben fogyasszuk, mert úgy a rostokat is megesszük és azok is nagyon fontosak.

2011. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi:) és inkább éhgyomorra érdemes, evés előtt vagy utána?
2011. febr. 1. 19:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy neked jól esik, van akinek éhgyomorra gyomorégést okoz, akkor elötte egyél valami mást.
2011. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na ezt szerettem volna tudni például s ehhez hasonlókat... köszönöm.
2011. febr. 1. 19:37
 9/9 anonim ***** válasza:
A fogakat rekordmértékben rontja a 100%.
2012. dec. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!