Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tilos serpenyőt akár csak...

Tilos serpenyőt akár csak rövid ideig is üresen a tűzhelyen hagyni?

Figyelt kérdés
Kb. fél percig a gáztűzhelyen volt teljes lángon egy "bevonatos" serpenyő üresen. Tudom, rossz ötlet volt. Gőzölgött (vagy füstölt), levettem, öntöttem bele egy kis olajat, egy kicsit lehűlt, sütöttem rántottát kis lángon, de egy kicsit így is odaégett, fél napig áztattam, és amikor elmosogattam, a közepén már nem volt meg a bevonat. Szerintetek kidobjam? Normális dolog ez?
2011. febr. 15. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tilos. Egyik főzős műsorban rendszeresen mutatnak előmelegítést. Igaz, az csak pár másodpercig tart. A fél perc már lehet, hogy túl sok volt neki, bár egy tisztességes bevonatnak szerintem ettől még nem illene gallyra mennie.
2011. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hibàs terméket vettél.Remélem,hogy nem kinai termék.En biztosan kidobnàm.Ha az igazi bevonatos serpenyõt percekig hagyod üresen,akkor sem lesz semmi baja.
2011. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Dobd ki. Ha már egyszer elindult róla a teflonréteg, akkor a következő főzések során tovább fog kopni, és benne marad az ételben. A teflon meg annyira nem egészséges...

Azért vigyázz legközelebb, mert ha forró serpenyőbe olajat öntesz, ki is csaphat, és nem kellemes érzés a bőrön...

Amúgy a fél perc sok a hevítéshez.

A jó minőségű teflonok közepén van egy hőjelző, ami ha teljesen láthatóvá válik, akkor jó a serpenyő hőfoka a sütéshez.


Üdv!

2011. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egyértelműen rossz minőségű a "teflonod" én is kaptam ajándékba tv reklámos gagyikat, és mind a 3 darab /tepsi,tortaforma,serpenyő/ kb három használat után tönkrement.

a tefálomat, rátehetem üresen a gázra (igaz platni is van rajta) és megyek a spáizba, vagy matatok a hűtőben

és ezalatt a pár másodperc alatt semmi baja.

2011. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ki fogom dobni, csak előtte felhívom, akitől kaptam... Legközelebb óvatosabb leszek.
2011. febr. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!