Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi cukrot használtok el...

Mennyi cukrot használtok el általában 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés

És hányan vagytok?


előző kérdésből adódott a kérdésem,mivel a kérdező 1 gramm cukrot nem használ,és más válaszoló se.


Mi meg cukrot cukorral...tea,kávé,sütik,jópár kaja,de ha elvetemült vagyok és nincs itthon a kedvenc bocicsokim akkor még magában is bekapok 2 kanál cukrot:D

kettőnkre havi 6-8 kiló elfogy,karácsony,husvét és egyéb sütizős időszakban duplája is.


2011. márc. 1. 23:10
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Szerintem a kövérség,vagy a soványság nem feltétlen a cukor fogyasztásán múlik!Hanem az egyéb kiegészítőkön,életmódon stb!Mi nem vásárolunk sok kristálycukrot,nem is gondolkodtam rajta,hogy kb .hány havonta!Na veszek egy kg-ot,aztán amikor elfogy,veszek még egyet,de ez szerintem két-három havonta egyszer történik csak meg!Én nem az egészséges életmód miatt nem eszek,csak nem vágyom annyira rá!!Kávéba,teába én is édesítőt használok,kéthetente-havonta egyszer sütünk palacsintát,abba elmegy két-három evőkanálnyi,meg ha vendég jön,akkor nekik is kínálunk cukrot!Az édességéhségemre néha veszek egy Milka csokit,vagy ha otthon vagyunk(külföldön élünk),akkor túró rudit,meg Pilóta kekszet,vagy Vanillás karikát
2011. márc. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
bocsi ,az előző vagyok,nem fejeztem még be,csak valahogy elment a válasz magától :) :)...szóval nem vagyunk cukor ellenesek,de én inkább a sós dolgokért vagyok oda!!Amúgy ketten vagyunk,a párom,és n
2011. márc. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
fene se tudja, tavaly júliusban vettünk 5 kg cukrot befőzéshez, abból még van 1,5 kg...és főztem tavaly 4-5 üveg lekvrt
2011. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
ja és ketten vagyunk
2011. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk 1kg/2fő/év.


"de akkor ki veszi azt a tömérdek mennyiséget?"


Az alföldi borászok. Kell nekik a musthoz.

2011. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag csak akkor használok cukrot, ha havonta 1-2 alkalommal sütök sütit és mondjuk nem pogácsát.Kávét, teát cukor nélkül, néha a paradicsomlevesbe 1 kanállal, és kész.

3-an vagyunk, ez kéthavonta 1 kiló.Ja, és a saláták öntetét folyékony édesítővel édesítem.

2011. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Finomított kristálycukrot otthon kb 5éve nem ettem, ha nagyon muszály édesíteni, akkor Stívia, vagy méz. Utóbbi inkább csak télen, a Stívia egy 300-as doboz, kb 1 évig elég.

Sütemény sütésnél, ahol lehet mézet használunk, vagy Stívía port. Alig kell belőle, mert nagyon édes íze van!

2011. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Kb. 3 havonta 1 kg cukor megy el.

Pcos-m van, igyekeztem kizárni minden durvább szénhidrátot, ezért kevés cukrot fogyasztok. Aztán terhességi diabéteszem lett, az meg teljesen kizárja a cukorfogyasztást. (Elvileg.)

Teát, tejeskávét semmivel, max. mézzel édesítek, kakaóból instantot veszek, az eleve cukros, de azt csak a párom issza.

Több cukor akkor fogy, ha itt van a családom, anyukám a reggeli kávét 1:1 arányban fogyasztja cukorral, inkább kávészirup, mint kávé. A tesóim kb. 2 dl teába tesznek 2 evőkanál cukrot, na még egy kis mézet is. Ilyenkor sütök is édes sütiket, de sokszor fele-fele arányban fruktózzal édesítek.

Egyébként én is nagyon édes íz mániás vagyok, a káposztás tésztát, túrós tésztát is cukorral szeretem, de sajnos, nem ehetem. :(

2011. márc. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

A feleségem szokott venni 1/2 kg nádcukrot 1-2 havonta a kávéba. Én nem kávézom, süteményt nem sütünk.

Akit érint, az hibáztathatja nyugodtan azokat, akik közreműködtek a 8 ból 7 magyar cukorgyár, erőszakos felszámolásában. És nem az Óóóóórbán Viktoooor volt a tettes.

2011. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
bár lehet engem befolyások nagyban hogy Szerencsen nőttem fel,szüleim 30 évet dolgoztak cukorgyárban,télen kis rudakat csináltak nekem cukorból,amíg lehetett sokat bevittek
2011. márc. 2. 09:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!