Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen gyümölcs lehetett?

Milyen gyümölcs lehetett?

Figyelt kérdés

Izraelben voltam és ott találkoztam egy fakó narancssárga színű gyümölccsel, aminek nagy, citrommagszerű magjai voltak. Nagyobb szilva méretű és alakú volt. Angolul senki se tudta a nevét, a hébert meg elfelejtettem :(

Tud valaki segíteni?


2011. ápr. 8. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Képzeld én is voltam izraelben 2 éve és sok új gyümölcsöt láttam. Szerintem a sharon gyümölcsre gondolsz úgy néz ki, mint egy paradicsom csak édes [link] egyébként melyik városba voltál?
2011. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A szín stimmel, de a forma nem. Paradicsomra nem hasonlít, inkább egy ilyen színű ringlóra. Nagy, sima felületű, mandulaízű magok vannak benne.

Próbálom kinyomozni, hogy mi ez és nálunk lehet-e kapni.


Majdnem az összes jelentősebb városban voltam, de a bázis Rishon LeZyyon-ban volt.

2011. ápr. 8. 22:32
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
2011. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem ez az? Bár nem tudom, ez mennyire izraeli.

[link]

2011. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Sajnos egyik sem :( Nem hinném, hogy eredetileg is izraeli, csak ott találkoztam vele, Fogalmam sincs honnan származhat.

Felépítésre a szilvára hasonlít, de az első válaszoló által belinkelt gyümölcs színével.

Kifejezetten nagy magok vannak benne, de nem olyan, mint a szilváé, hanem inkább egy hatalmas citrommagra hasonlít. 1-4 mag volt azokban, amiket megettem.

2011. ápr. 8. 22:41
 6/18 A kérdező kommentje:
A magok egyébként elrághatatlanul kemények, nem lehet megenni őket. (Ellentétben a paradicsomfélékkel.)
2011. ápr. 8. 22:47
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

És talán ez?:

[link]

2011. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon hasonlít, de sajnos nem :(

Az első válaszoló által linkelt gyümölcs héja, ennek a gyümölcsnek a formája, de az alsó végén is volt...öö...olyan, mint az almának. A tetején szár, az alján meg...nem tudom hogy hívják azokat a kis bigyókat, mintha a virág maradványa lenne a gyümölcsön.

A héja vékonyabb, simább, fakó-sápadt narancsszínű.

2011. ápr. 8. 22:55
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Több tippem nincs. :(

2011. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Wooow, google képkeresővel megvan!

[link]


De nagyon köszönöm mindenkinek, aki megpróbált segíteni és ötletelt!


Mi lehet a neve magyarul és vajon kapni valahol?

2011. ápr. 8. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!