Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valakinek megvan az a kókuszgo...

Valakinek megvan az a kókuszgolyó recept, ami régen a Győri Keksz hátulján volt?

Figyelt kérdés
Lehet, kicsit hülyén hangzik a kérdés...de. Az enyém elveszett, pedig évekig abból készítettem. A sima háztartási keksz hátulján volt. [link] Köszi előre is! :DD
2011. ápr. 23. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Kókusz golyó receptje Győri Keksz-módra:


400g háztartási keksz 100g dió, 3 evőkanál lekvár, 400g porcukor, 40g kakaó,

100g kókusz reszelék, 1 citrom héja, 200g margarin. 6 evőkanál tejben

felolvasztjuk a margarint és ráöntjük az előre elkészített alapanyagra.


A golyókat kókusz reszelékben megforgatjuk.

2011. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Húúúúúúúúúúúúúú én ugyanezt keresem, csak nem a kókuszgolyó hanem a csokis kekszrúd receptjét. Ugyanígy a kekeszeszsacskó hátulján volt és olyan csodafinom lett hogy azóta sem ettem sehol olyat. Ha nem jól nevezném a dolgot akkor így egyértelműbb lehet: összetörjuk a kekszet és elkészített csokis krémbe összekeverjuk majd őzgerinc formába téve hűtőben lehűtjük.
2013. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 J-S.A. válasza:

A csomagoláson található recept a kókusz golyóhoz, amit mi is őrzünk, mert nagyon szeretjük:


25dkg darált háztartás keksz

40dkg porcukor (mi barack lekvárral helyettesítjük egy részét)

15dkg vaj

2dkg kakaópor

3 evőkanál tej

1-2 csomag kókuszreszelék


A cukrot kikeverem a vajjal, majd hozzá keverem a kekszet, kókuszreszeléket, kakóport és a tejet. Összedolgozom és kis golyókat csinálok belőlle amit kókuszban még meghempergetek. Hűtőben pedig megdermesztem.

2020. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!