Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam vagy hogy csináljam...

Elmondjam vagy hogy csináljam úgy hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
Pénteken megyek állás interjúra és a jövő héten is megyek egypár helyre munkaügybe.Mikor jelentkeztem akkor szünt meg a a régi munkám és azt még nem tudtam hogy terhes vagyok nagyon szeretnék dolgozni mert igazán szükségünk van a pénzre;az önéletrajzomban pedig az szerepel hogy hosszútávu munkát keresek.8hetes terhes vagyok szeretnék nagyon vigyázni a babámra,és nem akarok átverni senkit.mit tegyek?
2010. febr. 3. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam.Nem mondtam el mert nem vettek volna fel.Egy idő után a kolléganőimnek el kellett mondanom de falaztak nekem mert eléggé rosszul voltam reggelente.4hónaposan muszáj volt elmondanom mert vizsgálatra kellett mennem és munkaidőben.Jól fogadták nem volt gond.még 2 hónapot dolgoztam miután elmondtam nagyon kellett a pénz.IGAZ ez szezoni munka volt de ha nem vártam volna a babát

maradhattam volna.

Jól gondold meg ha fontos a pénz a babádat nézd meg magadat mert ők is magukat nézik (tisztelet a kivételnek)

2010. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk az öéletrajzból szedd ki a hosszútávu munkát.Ha voltál dokinál és van kiskönyved akkor muszály leszel elmondani hogy terhes vagy. Ha még nincs akkor nem kell róla szólnod.

Nem tudom Magyarországon próbaidö alatt kirughatnak-e tehresen, ennek nézz utánna. De szerintem valami törvány tuti védi a cégeket is hogy ne tudjon valaki terhesen csak úgy bekerülni aztán meg kirughatatlan. Vigyázz ha a törvény pl azt mondja köteles vagy bejelenteni felvételkor és ezt nem teszed meg akkor még ö perelhet be téged. nem tudom hogy megy talán hívd fel a munkaügyifelügyeletet és kérdezz rá ilyenkor mi van? biztos szivesen segítnek.

Németországban fél év a próbaidö és itt nem lehet terhesek kirugni ez alatt, de ha nem jelenti be felvételnél akkor nem tudom mi van.

A legszebb ebben a munkáltató részére ha a felvétel utánni naptól veszélyeztetett leszel és nem hogy egy napot sem dolgoztál de még ö fizetheti a tb-t is egy darabig, meg szabit meg minden ilyen jó dolgot.

2010. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos arra is van törvény, hogy ha nem szólsz időben akkor kirughatnak.Pláne próbaidőben, ha nem szólsz. Én mikor terhes lettem szóltam, de már nem próbaidős voltam. Helyettem vettek fel egy nőt, aki már terhesen jött. Mikor kiderült kirúgták, mert nem szólt. A törvény ezt lehetővé teszi...
2010. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Nem te vagy az első ilyen a napokban itt...

Én nem tartom fernek senkivel szemben, ha nem szólsz és úgy vesznek fel. Jön a rosszullétes időszak, lehet úgyis észreveszik, 3 hónap alatt meg úgyis kirughatnak...

2010. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
próbaidő alatt kirúghatnak, de az tévedés hogy meg KELL mondanod, semmi közük hozzá, személyes dolgokra egyenesen TILOS rákérdezni az interjún és utána is, személyiségi jogok védelme! menj el az interjúra és szakmai dolgokról beszélgess, a magánéletedhez semmi közük aikár tudod h terhes vagy akár nem.
2010. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ennél nagyobb marhaságokat, mint azt hogy "szólnod kell róla, hogy terhes vagy és ha nem teszed beperelnek még nem hallottam". Aki ezt mondja Magyarországon él? Nincs ilyen kötelességed, sőt a terhes nő nem kötelezhető terhességét igazoló vizsgálat elvégzésére és bemutatására. Egyébként a próbaidőt azért találták ki, hogy azalatt mind a két fél megismerje a másikat és eldöntse hogy tudnak-e együtt dolgozni, és megnézzék a munkavállaló milyen munkát végez, ért-e a munkaköréhez. sajnos ezt a munkáltatók arra használják, hogy ha kiderül, hogy az illető pl: sokat van táppénzen mert beteg, vagy kis gyereke van és emiatt nem túlórázzik, vagy éppen kiderül, hogy terhes akkor a munkaviszonyát megszűntessék. Ez inkább szerintem megkülönböztetés, tehát a munkáltatók sem etikusan és erkölcsileg megkérdőjelezhető módon járnak el sokszor. Csak olyat szeretnének alkkalmazni aki lehetőség szerint reggeltől estig dolgozik és nem él családi életet, minnél több hasznuk van belőle, és nem igazán foglalkoznak azzal hogy a munkavállaló bírja e a tempót, nem kap e ideösszeomlást, vagyis kizsigerelik amíg tudják és ha nem bírja rövid úton megszabadulnak től, és nem érdekli őket hogy miből fog megélni a szerencsétlen, akkor nem tudom, hogy a munkavállalók miért foglalkoznak ennyit a munkáltató lelki világával? Vannak jogaid és használd ki őket, ők is ezt teszik!

2010. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!