Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bodzaszörp recept?

Bodzaszörp recept?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 20:19
 1/5 A kérdező kommentje:

örülnék, ha valaki tudna egy finom, bevált receptet.

Szeretnék csinálni, még sosem csináltam.

2011. máj. 22. 20:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sem kell túlkomplikálni, csak lazíts! :=) Kb 5 liternyi szörphöz szedj kb.20-25 db, tenyérnyi méretű, szép bodzavirágot (ne a forgalmas út mellől!), tedd bele egy nagy lábosban kb. 5 liternyi hideg vízbe (van, aki előtte le is öblíti, én inkább nagyon figyelmesen, csak a legtisztábbakat gyűjtöm) és lefedve (hogy ne másszanak bele muslincák meg a legyek) hagyd állni egy egész napig. Kb 24 óra múlva szűrd le, hogy ne maradjon benne szirom, majd forrald fel, önts bele kb. 1,5-2 kg kristálycukrot (ízlés kérdése), plusz kb.3 kávéskanálnyi citromsavport. Kóstolgasd és ízlés szerint bátran adj hozzá akár cukrot, akár citromsavat, nem vagyunk egyformák. Még forrón töltsd üvegekbe és légmentesen zárd le. Ha száraz dunsztban hagyod kihűlni, jópár hétig eláll így is, de ha egész télire akarsz szörpöt gyártani, akkor még palackozás előtt tanácsos egy kis benzoáttal tartósítani. Ilyenkor folyamatosan készül nálunk a bodzaszörp, nekem a napi kb. 5 liter a kényelmes, így cirkusz és undor nélkül, kb. 15 perces munkával készül el egy nagy adag.
2011. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2011. máj. 22. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tudok. Hozzávalók: 4-5 db nagyobb/szebb virág, 20 szem citrompótló, 2db citrom, 80 dkg cukor, 5 l víz. Elkészítés: Ha van olyan üveged akkor abba beletöltöd a vizet ha nincs arányosan elosztod a hozzávalókat na a vízbe beleszórod a cukrot és a citrompótlót. A citromokat felkarikázod rárakod a vízre (fent marad vízen) és végül a virágokat rá és lezárod az üveget és 2 napig állni hagyod (de lehet hogy 3)
2011. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!