Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 1000 féle bodzaszörp recept...

1000 féle bodzaszörp recept közül melyiket válasszam? Olyat szeretnék, ami jól hígítható.

Figyelt kérdés
Ti karamellizáljátok hozzá a cukrot?
2010. máj. 27. 12:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és az egyik leforrázza a virágokat, a másik meg lehűtött cukros vizet önt rá. 2x már csináltam, különbözőképpen, de nem őriztem meg a recepteket. Úgy emlékszem, a nem forrázott változat jobb lett...???
2010. máj. 27. 12:52
 2/6 anonim ***** válasza:

szia, én is a héten fogok csinálni, de a pontos receptet én sem tudom. Mi tavaly csináltuk, de megromlott mert nem főztük fel, meg műanyag üvegbe raktuk :-(

a nagynénémnek viszont nagyon jól sikerült, és ha gondolod irj nekem egy és elküldöm a receptet, mivel még én is ma hívom fel a receptért :-)

2010. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én így csinálom:

30 deka cukrot karamellizálok. Ez kell, mert ez adja az ízét és a színét javarészt. Több szörpöt kóstoltam, ahol nem karamellizáltak, nekem egyik sem ízlet. Ehhez hozzáöntünk 3 l vizet, feloldódik, és még 2,7 kg cukrot. Megvárjuk míg elolvad a cukor. 5 dkg citromsav kell bele, egy vaníliás cukor, 15 nagyobb virág, és a végén 4 citrom karikra vágva. Ezt úgy mondom neked, hogy én kb 5 féle receptet kipróbáltam, és egyik sem ízlett igazán, hiába a dédim majd 100 éves receptje az igazi.

Ja ,és nem hűtögetem a vizet, minek? A forró vízben jobban kioldódnak az aromák.

2010. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2.! Ebből mennyi szörp lesz? Kb. milyen arányban hígítható? És meddig áll el így tartósító nélkül?
2010. máj. 27. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
4,2 l szörpöm lett. Ezt kell tartósítani, üvegbe töltjük és Na -benzoát megy a tetejére. tartósítás nélkül a szörp nem áll el.Hígítható? Hát én 2 dl vízbe egy fél ujjnyit öntök, nem szeretem ha édes nagyon.
2010. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, már el is készült :) Akkor most kb. 4 nap, és szűrhetem?
2010. máj. 27. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!