Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Étel és ital utánzatok mint...

Étel és ital utánzatok mint frissföl, reggeli ital (tej utánzat), flakonos bor stb kaphatóak Magyarországtól fejlettebb országokban is mint pl Németország, Anglia, USA, Franciaország vagy Japán vagy csak hazánkban és Kelet-Európában vannak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 23:01
1 2
 1/11 Offthewall ***** válasza:
77%
Frissföl? Az mi? Amúgy meg ha nem tetszik valami, nem kell meg(v)enned :D
2011. máj. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az un. fejlett orszagokban sok muanyag kaja kaphato ami koszono viszonyban sincs a termeszetes osszetevokkel. Es genkezelt cuccokkal is, ami Magyarorszagon nem engedelyezett szerencsere.
2011. máj. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

23:19


A frissfol ugy nez ki mint a tejfol de novenyi zsiradekkal keszul. Sokszor palmaolajjal ami a leggyengebb minosegu novenyi olaj. Kb mint a vaj es a margarin kozotti kulonbseg.

2011. máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezekben az országokban nem is lenne rá kereslet, felesleges lenne bevezetni őket a piacra, nemigen vennék.

Én még nem láttam tejutánzatot az Egyesült Királyságban a polcokon, a többi országról nem tudok beszámolni, de szerintem nincsenek. Amúgy a teljes tej ugyanolyan árban van, mint mondjuk a 1,5 százalékos, ilyen téren sincs különbség, nem úgy, mint otthon. Kannás bort sem láttam még, tejfölt meg itt nem lehet kapni.

2011. máj. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

23:58



Nem biztos, hogy nincs, csak nem irjak ra, vagy nem tudod megkulonboztetni. Mondjuk nem azt irja, hogy "milk" vagy "milk drink".

Na meg ott alalpbol vannak olyan mukajak amit tok termeszetesen vesznek az emberek es nem is gondolnak bele, hogy mu. A husok tele szteroiddal, a zoldsegek genkezeltek, minden izetlen es 100 evig elall, stb... Ez azert kicsit gyanus, nem?

Van pl Angliaban rendes kenyer ami csak par napig all el nem hetekig? Lassan mar itthon sincs de ott meg annyi sincs.

Szerintem sokan nem tudjak azt sem, hogy a frissfol es a tejfol egyaltalan nem ugyanaz. Azt hiszik, hogy az egy masik markaju tejfol es kesz.

2011. máj. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tyler913 ***** válasza:

En perpill Amerikaban elek,es a tapasztalatom kettos:

pl. az itteni legszakadtabb,legalja aruhaz,a Wal-Mart odahaza minimum kozepkategorias lenne.Sajnos Magyarorszag elelmiszeripari hulladeklerako,odahordjak,amit Nyugaton nem vennenek meg.Amerikaban ezt nem tapasztalom,a "normal" alapanyagok (hus,zoldseg,tejtermekek) minosege jonak tunik,a valasztek nagy,az arak a fizetesekhez merten alacsonyak.Viszont itt is van mukaja rengeteg,es ahogy valaki utalt is ra elottem,az emberek teljesen termeszetesnek veszik az elelmiszeripari termekeket,a szinezekkel,allagjavitoval,ki tudja mivel felturbozott cuccokat.A kenyeren tudom ezt legjobban peldazni:

mikor eloszor mentem vasarolni,vettem egy jonak kinezo csomag kenyeret.Puha volt,nem morzsalodott,tul tokeletes volt.Es ami durva:az is maradt.Tobb mint egy het utan is pont ugyanolyan volt,mint mikor megvettem.Na azota tartozkodom az ilyesmiktol,es csak teljes kiorlesu biokenyeret veszek,megha joval dragabb is.

2011. máj. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tyler913 ***** válasza:

Elozo vagyok megint:

Ja,amugy "reggeli ital"-t nem lattam,de ilyen 0%-os pancsnak tuno tejet igen.Alkoholt nem surun veszek,igy a kannasborokrol nem tudok mit mondani.Ambator lehet,hogy nincs ra szukseg,a hatalmas amerikai szoloultetvenyek miatt az eredeti bor is olcson hozzaferheto,lehet,hogy egyszeruen nincs kereslet tablettasra.

2011. máj. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugateurópa is tele van ilyenekkel!

A legtöbb ilyen silány minőségű cuccot közétkeztetésben használják el.

Iskolák, napközik, menzák, munkahelyi étkeztetés, stb.

2011. máj. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne ott is? Simán. Azoknál is cél a profit, lehető legkisebb ráfordítás mellett.

Amúgy az EU-ban ugyanazok a dolgok köszönnek vissza a polcokról, jó példa erre az aldi, lidl, akiknek kötött az árukínálatuk. Azt kapod az osztrák aldiban is többé-kevésbé, mint az itteniben.

2011. máj. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Angliában nem láttam még soha tejnek árult löttyöt és frissföl-szutykot sem. Van jó minőségű double cream és single cream, olcsó is, még a 6 fontot kereső takarítónő is megengedheti magának.

A tej is olcsó, a fél liter 4 százalékos tej - tehát nem szinezett víz - 49 , az 1.2 literes 1 font körül mozog. Ugyanolyan ízű volt 2011-ben mint 1997-ben.

2012. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!