Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kötelező kiírni a boltban,...

Kötelező kiírni a boltban, ahol paprikát árulnak, hogy erős-e?

Figyelt kérdés
Vettem tegnap a Lidl-ben 6 darab szép zöld paprikát. Néztem, nem volt odaírva, hogy erős. Aztán most, hogy eszem, hát érzem, hogy csíp mint a veszedelem. Nem szeretem, most dobhatom ki. Nem kéne ezt kiírni?
2009. márc. 21. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ki kéne írni, mert másra használod a csípőset és másra a csemegét, és aki főz, annak legalább ezt tudnia kell vásárláskor. Vidd vissza a Lidl-be, és etesd meg velük. :-D
2009. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha zöld színű paprikát vettél, akkor tudhadtad volna, hogy erős, mert az mindíg az. A pritamin sohasem.

Ki szokták írni, de szerintem nem kötelező. Mivel én csak zöldségesnél veszek zöldséget/gyümölcsöt, ott mindíg meg tudom kérdezni.

2009. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Téged fognak hülyének nézni, ha visszaviszed. Ránézésre lehet tudni, hogy melyik az erős.
2009. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Aki még nem tapasztalt konyhatündér, és csak mostanában kezdi, az ránézésre nem biztos, hogy tudja.
2009. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Ehhez nem kell konyhatündérnek lenni. Gyerekkorában gondolom mindenki kóstolt otthon paprikát, és látott erős paprikát is.
2009. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki. Nálunk pl. mindig csak sárga paprika volt és a piros pritamin terítéken, semmi más. Ha a szüleim nem gondoskodtak róla, hogy ismerjem, és főzési tanításuk abból állt, hogy anyu elhadarta a receptet és jegyezzem meg, és ezen kívül a paprika milyensége nem beszédtéma, szerinted tudni kéne elsőre? Véletlenül tudtam meg én is egy vendégségben, ahol zöldet is szeleteltek a szendvicsre, huszonévesen.
2009. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

a vonatkozó szabály zöldség, gyümölcs árusításra:


A kiskereskedelemben csomagolatlanul értékesített termékeknél a következő adatokat kell egy táblára írva feltüntetni:

– fajta,

– származási ország,

– minőségi osztály.

2009. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Vissza természetesen nem viszem, egy paprika vásárlásról nem őrzök blokkot. Csak bosszant, hogy nem írják ki. Egyébként nem hiszem, hogy nekem ránézésre tudnom kéne, hogy erős-e vagy sem. Főleg mivel már volt, hogy vettem zöld, HEGYES paprikát, ami nem volt erős. Amúgy nálunk is volt otthon sokszor paprika, apukám kimondottan az erőset szereti, de ő cseresznyepaprikát vett, vagy ilyen kis pici piros hegyeset (nem csilit), ritkán vett zöldet, viszont anyukám nem szerette az erőset, de zöld hegyes paprikát sokszor evett és az biztos, hogy nem volt erős. Szóval mivel nem vagyok konyhakertész, nem hiszem, hogy nekem ezt tudnom kéne, amúgy meg nagyon ritkán veszek paprikát mert nem szeretem annyira, csak salátába kellett volna.
2009. márc. 21. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!