Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 5 före ahol 3 gyerek van (2...

5 före ahol 3 gyerek van (2 ovis,1 egy éves) havi 50 ezerből hogy lehet kihozni reggeli, ebéd, vacsorát? Tippek? Ti hogy oldjátok meg ahol hasonló a helyzet? Persze másoktól is jöhet ötlet/válasz!

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 20:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha esetleg hétvégente nagyszülők tudnak segíteni az is jó lehet, egy-egy vasárnapi ebéddel, nem kell rájuk telepedni, de ha szívesen teszik, akkor éljetek a lehetőséggel.
2011. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.tanulságosak.

Nagyszülők mondjuk nincsenek ugyhogy ebből kiestünk...

2011. jún. 19. 21:10
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyévesnek is adhatsz nyugodtan,amit magatoknak főzöl,és a tejtől sem lesz semmi baja.

Húst egyszerre többet vegyél,szeleteld,darabold fel,és adagonként fagyaszd el. Főzz egyszerre több adag ételt,és azt is lefagyaszthatod.Ne vegyél zacskós leveseket,kész szószokat stb,hanem főzz otthon. Nagyon sok takarékos receptet találhatsz a neten,vagy ezen az oldalon a régebbi kérdéseknél.

2011. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

1 heti olcsó menü:

H: borsófőzelék, sült virsli/rántott párizsi

K: krumplileves, grízes tészta

Sz: krumplileves, resztelt máj, főtt krumpli

Cs: pörkölt, rizs

P: spenót, főtt tojás

Sz: csirkeaprólék leves, rakott káposzta

V: csirkeaprólék leves, rántott csirkecomb, krumpli


Főzeléket, levest, rakott ételeket főzhetsz 2-3 napra is. A leveseket fel lehet dobni virslivel, pici kolbásszal. Az oviban nincs kiírva a heti étrend? Onnan is tudsz olcsó ételötleteket szerezni.

A megszáradt kenyér, zsemle mehet prézlinek. A megmaradt étel mehet a fagyasztóba, ha több összegyűlik, tarthatsz egy válogatós napot.

Heti 1 boltba menés. Vegyél szeletelt kenyeret, vagy szeleteld fel előre az egészet, fagyaszd le, mindig csak a napi adagot szedj ki, nem szárad ki, nem penészedik meg. Otthon süthetsz kalácsot, reggelire, vacsorára remek. Házitejet nem tudsz szerezni? Sokkal olcsóbb...

Mindig előre kell figyelni az akciókat, ha pl. az édes káposzta le lesz árazva, azon a héten lehet káposztás tészta, hétvégére töltött káposzta. Ha a kelkáposzta, akkor rakott kel, kelkáposzta főzi, ezt is meg lehet tölteni.

Sokszor van akcióban a faros csirkecomb, le lehet szedni a farrészt, kitűnő leves van belőle, a combból pedig pörkölt, rántani, sütni....

De készíthetsz "összedobálós" ételeket is: tepsibe beledobálsz felkarikázott krumplit, hagymát, egész virslit, tejfölt rá és mehet a sütőbe.

Mindig figyeld a boltok saját márkáit, sokkal olcsóbbak! pl.én nagyon tudom ajánlani a Profit. Van, amikor a tejet is leárazzák 149 Ft-ra.

2011. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Alapvetőből mindig legyen otthon,(liszt, zsír,cukor,rizs, dara, krumpli, hagyma)ezt sose felejtsd el.Fizetésnapkor töltsd fel ebből a készletet, mert ha mégis kifutsz a pénzből, van annyi tartalékod, hogy kihúzd pár napig.
2011. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor, a nyári hónapokban szoktam a téli zöldségfélét beszerezni. A fagyasztóban már bent van a zöldborsó (levesbetét, rizses-hús), karaláb (mint a szalma-krumpli leszelve) hamarosan jön a zöldbab-zöme, majd a tök (leszelve + mellé a kapor), egy-két fej karfiol (szintén levesbetétnek) szept. vége-okt. eleje a zöldpaprika karikára szelve, és végül okt. vége-nov. eleje a sárgarépa-gyökér felszelve. Mindez bezacskózva, most amikor a zömét szedik sokkal olcsóbb, mint télen kétszer-háromszor annyit kiadni érte.


Húsokból a legolcsóbb a máj, utána a csirke far-hát-nyak-szárny. A malac olcsóbb, mint a sertés. Amikor akciósba futsz, vegyél belőle többet, a pörköltet egyszerre főzd meg és úgy fagyaszd le adagokba (kevesebb gáz). A fagyóból kiszedve lehet hozzá pirított tarhonyát, vagy téli időszakban húsos káposztát készíteni belőlük.


Vannak, akik a mosógépből leengedett második léből felfognak feltörléshez egy-két vödörrel, illetve a WC-ben kisdolgok leöntéséhez.


Majd ha még eszembejut valami, írom.

2011. jún. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat és ha lesznek még akkor azokat is,egy ideig nem leszek,de majd megnézem ha ujra lesz időm rá.

elég hasznosak voltak a válaszok,le is irok egyet-kettöt.

2011. jún. 19. 22:07
 18/20 anonim ***** válasza:

21,33-as vagyok!

Mint látod, a hűtőm általában a télire elrakott zöldségfélékkel van tele. (Nyáron havonta erre költeni 1-2 ezer Ft-ot olcsóbb, mint télen méregdrágán megvenni, amikor egyébként is ott van még a fűtés-számla)

Húsból csak akkor tárolok, ha akciósban találtam rá, egyébként max. egy hétvégére valót vásárolok belőle.

Csüt-péntek eldöntöm, hogy vasárnap milyen húsból, mit akarok főzni, megnézem, hogy mit kell még ahhoz vásárolnom (pl. fokhagyma, tejföl, stb.)

A hútőn mindig van egy cetli + toll, ha főzés közben látom, hogy valami elfogyott (cukor, só, stb.) azt rögtön ráírom, a hétvégi kajához szükségeseket hozzáírom + kenyér, tej, WC-papír, mosópor, stb.


Mindig a cetlivel menj vásárolni, és csak azt vedd meg, ami rajta van! (Persze, ha akciós akármibe futsz bele, azt ne hagyd ott! Az akciósban vásárolt húst hagyd meg a fizetés előtti hétre, napokra, amikor már egyébként is szűkös a pénztárca.)

Persze, akkor már azt is tudod, hogy a vasárnapi pl. pörkölt-maradékból kedden csinálsz gulyáslevest, ez mellé valami tészta-féle nyomtatéknak, vagy ha sült maradék, akkor abból lehet brassóit csinálni, stb. Így gyakorlatilag nemcsak a vasárnapi kaját "találtad ki", hanem még legalább a hétből további 1-2 napra is eldöntötted.

Szerintem bele lehet jönni, meg fogod tudni csinálni!

2011. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Akciókat kell nézni, ehhez főzni. Pl. csütörtöktől van akció Pennyben, pénteken a Tesco-ban, így mi általában pénteken bevásárolunk, előtte este megtervezem a következő heti menüt, 2 napra főzök. Mindig igyekszem, hogy legyen húsos kaja is, pl. olcsó a darált hús, abból rengeteg mindent ki tudsz hozni, olcsó a lapocka, nagyon jó pörköltnek (én lehártyázom, jól megpucolom- időigényes, de meghálálja).


Érdemes a zöldségeket,gyümölcsöket most fagyasztani, én is ezt tervezem, a kertben sajnos kevés répa, zöldség lesz.


1 éves EHET tejet, tojásfehérjét, az én 1 évesem epret, málnát két arcába tömi, annyira szereti, mézet is kap, jobb, mintha folyton vitaminnal tömnénk.

Egy jó tanács: a gyerekeknek kell a sajt,túró,tej, vagy bármilyen tejtermék, nem töményen, de a szervezetükbe kell, meg nektek is (főleg, ha a Férjed olyan munkát végez), szóval inkább tejet igyatok, mint virslit vegyetek.

Reggelire, vacsorára csinálj szendvicskrémeket (májpástétom, tojáskrém stb.), vagy pirítós lekvárral (ha van tavalyi házi lekvárod), mézzel, teával, olcsóbb, mint a szalámi.

Gyorsan ennyi jutott eszembe, hátha van közte hasznos!

2011. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
0%
ha egészségtelen undorító virsliket meg sonkákat, joghurtokat mert adni a gyerekeidnek egy idióta vagy
2012. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!