Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az baj ha 13 évesen nem eszek...

Az baj ha 13 évesen nem eszek semmilyen édességet arra hivatkozva hogy hízlal? Ez már táplálkozási zavar?

Figyelt kérdés
Szoval 13 éves vagyok és mióta elkezdődött a nyár jobban mondva régebb óta semmilyen édességet nem eszek. Nyáron is össz vissz ha ehettem 4 gombóc fagyit és azt is táborban. Szerintetek ez normális? Ti mennyi édességet ettetek ennyi idősen?
2011. aug. 18. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha nem koplalsz, csak szimplán nem zabálsz össze minden édességet, akkor semmiféle táplálkozási zavarod nincs


de néha nyugodtan ehetsz édességet, ha kívánod...pláne, ha rendszeresen sportolsz :)

2011. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én baromi sok édességet eszem, szerintem tuti függő vagyok :D 16 és fél vagyok, és 13 évesen is sok édességet ettem.

Hát figyelj... ha nem is kívánod, akkor nem gond, de (lehet, hogy hülyeséget írok) szerintem valamennyi cukorra a te szervezetednek is szüksége van.

2011. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is kívánod semmi gáz. Én egyáltalán nem eszek édességet, mivel nem kívánom, nem szeretem. Az édesség nem szükséges táplálék. Szükséges a zöldség, gyümölcs, magvak, hús (változatosan) néha egy kis kenyér is bele fér. De ha kívánod, néha egyél, mert az sem jó a szervezetnek, hogy megvonod magadtól amit kívánsz.
2011. aug. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
eszek elég cukrot különböző zöldségekkel és gyümölcsökkel ;) nem kell feltétlenül édességet enni
2011. aug. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha csak édességet nem eszel, az nem baj, sőt, jó.

Ha más dolgokkal is bajod van, az baj.

2011. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a cukrot egyáltalán nem szeretem, a csokit se annyira (kivéve a fehéret, azt imádom) Egyedül a fagyi az amit nagyon szeretek. De én olyan vagyok, hogy még a levegőtől is hízok, úgyhogy én se szoktam ilyeneket enni :)

13/L

2011. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha azért nem eszed, mert nem kívánod, akkor semmi baj. viszont, ha kívánod, de sanyargatod magad, nehogy hízlaljon az a kis édesség (főleg, ha nincs is rajtad felesleg), az már túlzás.
2011. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14:44 nem írtál akkora hülyeséget, de tudd egyéb más ételekben,- ami nem édesség, nem süti -is van cukor. A tészta félékben is van, az üdítőben is van (gondolom az üdítőről nem mondott le a kérdező)
2011. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem hogy 13 évesen mennyit, viszont kiskoromban elég sokat, aztán egyre kevesebbet, nem tudom 13 évesen hol tartottam. Most is eszem édességet, de azért normális mennyiséget.

Az tényleg nem baj, ha nem eszel édességet, viszont a kérdés, hogy miért? Mert nem kívánod, nem szereted, egészséges akarsz lenni vagy félsz hogy elhízol. Az egészséges táplálkozásba belefér néha az édesség, és elhízni sem pár kocka csokitól/gombóc fagyitól fogsz, ha kívánod és megvonod magadtól, az viszont nem jó.

Ha más ételt rendesen eszel, nem fogyókúrázol, nem foglalkozol sokat a súlyoddal, akkor nincs táplálkozási zavarod.

2011. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja igen és a gyümölcsben is van annyi cukor amennyi kell.
2011. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!