Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi gyümölcsöt és zöldséget...

Mennyi gyümölcsöt és zöldséget eszel meg naponta?

Figyelt kérdés

mikor, mibe téve, milyeneket

sokat segítettél a biosz házimon:)

köszönöm


2011. okt. 17. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Keveset.


Répa, zöldségek levesbe főzve.

Napközben vmi idénygyümölcs, pl. szőlő.

Uzsira alma.

Néha szendó mellé uborka, v paradics, paprika - de ez nem naponta.

2011. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöt nagyon-nagyon ritkán eszek: nyáron gyakrabban (hetente), télen-tavasszal kb. egyszer egy hónapban. Nem azzal van gond,hogy nem szeretem, sőt, hanem sajnos nem engedhetem meg mindig magamnak.


Zöldséget általában ételekben szoktam: borsófőzelék, zöldségleves stb, valamint nyáron mindennapi szinten a kiskertben megtermett paprikából/paradicsomból.

2011. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most hogy már nincs annyi nyári gyümölcs, délután napi 2 almát eszem, délben pedig majdnem minden nap eszem valamilyen levest, amibe jó sok zöldség van, főleg a főtt répát szeretem nagyon, ha nincs leves, akkor főzelék, vagy hús és mellé zöldség, vagy saláta.
2011. okt. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogyózós időszakomban rengeteget. Reggelire gyümölcsöt (alma, banán, barack, ami van otthon), ebédre pedig köret helyett saláta, uborka, paradicsom.


Ha nem fogyózós korszakom van, akkor sajna nagyon kevés ilyesmit eszem, nyersen egyáltalán nem, max. zöldségfélét a csilisbab-ban :) vagy levesben.

2011. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 évesemmel vagyunk itthon, úgyhogy azt eszem, amit ő

10óraira eszünk 1-1 almát vagy banánt, szőlőt, ami van itthon

délben mindig van leves, ami tele van répával, karfiollal, krumplival, káposztával, a második félében is általában van zöldség - pl rántott cukkini, rakott kel, főzelék, káposztás tészta stb

uzsonnára a szendvics mellé eszünk vagy uborkát/retket/paradicsomot, később még egyszer eszünk pár szelet gyümölcsöt

este a vacsora ugyanaz, mint az ebéd, szóval az is zöldséges


amikor nem volt kisgyerek, akkor nem figyeltem ennyire arra, hogy sok zöldség-gyümölcs legyen a tányéron, de akkor is sokat ettem, kb a teljes napi ételmennyiség fele zöldség és gyümölcs volt, most egy kicsit több

2011. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Változó, de napi 2 db friss gyümölcsöt az esetek többségében megeszek.

Nyáron és tavasszal sokat. Főként nyersen, csak úgy, magukba: cseresznyét, epret, málnát, dinnyét, sárgadinnyét, barackot.

Az őszi a téli időszakban inkább almát, szőlőt, banánt, narancsot, naspolyát, gránátalmát, sütnivaló tököt (nyersen ropogtatva, mintha répa lenne).

Zölsdéget (minden évszakban) nyersen is és/vagy levesben (főzelékben) is: paradicsom, paprika, vörös-, lila-, új-, fokhagyma, répa, krumpli, karalébé, brokkoli, karfiol, borsó. Ha napi szintre kellene lebontani, akkor napi 10-15 dkg megvan ezekból is.

2011. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

huh, hát ma csak annyit, míg reggel a bundás kenyér mellé megettem egy paradicsomot, délben karalábélevest ettem, petrezselymes burgonyát szezámos csirkemellel és hozzá savanyút.

azóta este szendvicsbe egy paprikát, hozzá egy paradicsomot.

2011. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Változó, de alapvetően sokat, mert szeretem őket. Gyümölcsöt éhgyomorra nem tudok, mert a sav szétkapja a gyomromat, ilyenkor inkább zöldség. Reggelire vagy szendvicset eszek (mellé 4-5 paradicsom vagy paprika), vagy cottage cheese-t sonkával és kockázott paradicsommal összekeverve.


Gyümölcs attól is függ, hogy éppen van-e itthon, külön ezért nem megyek le boltba, viszont elég nagyon mennyiségben veszek, ha már arra járok. Abból szerintem napi fél-1 kg lemegy étkezések között rágcsának.


Erre jönnek a zöldségből készült ételek, burgonya, répa (ezt nem bírom nyersen valamiért, fáj tőle a gyomrom), karalábé, kelkáposzta, brokkoli, karfiol, zeller (bár a tömény zellertől meg más emésztési problémám van...), gomba (ezt nagyon szeretem, szinte minden másnap valami gombás kaját csinálok), borsó, bab, stb.


Szóval én aránylag sokat. Nyáron, ha tudok egy-egy szelet kenyeret enni alá a sav miatt, csak gyümölcsön is elvagyok egész nap.

2011. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!