Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kávés kérdés?

Kávés kérdés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 00:19
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

mi a kedvenc kávémárkád?

milyen rendszerességgel iszol kávét, és mennyit?

hány cukorral, tejjel, tejszínnel stb.. iszod?:)

elektromos vagy "kotyogós" kávéfőződ van?

írjatok le mindent :)

2011. okt. 7. 00:20
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Segafredo, Chibo

Naponta legalább egyszer (reggel), esetleg délután is.

3 cukorral. Kevés tejszínnel, amit mellé fogyasztok. (Ritkán keverem bele, jobban szeretem feketén) :-)

Emellett én még egy kis fahéjat szoktam beleszórni. Szerintem remek párosítás :)

Én a kotyogósra esküszöm, de a frissen darált kávé még annál is jobb (bár az utóbbihoz sajna csak kávézókban jutok hozzá)


És te kérdező?

2011. okt. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtál :)

ILYEN VÁLASZOKAT VÁROK :)


sárga karavánt iszok, vagy wiener extrát

napi legalább 1-szer iszom, kávétejszínnel, ha nincs itthon akkor sima tejjel.

2 cukorral, kotyogóssal, de meg esik az elektromos is (80%-ban kotyogóssal főzöm/főzzük)

2011. okt. 7. 00:39
 4/30 anonim ***** válasza:
98%

Én bárpultban melózok mixerként, így hozzájutok a jó kávéfőzőhöz, és a jó kávéhoz is.

A kedvencem -ha megengeded nem márkát írok- a Caffe Frei kávézók kávé keverékei. Szerintem nagyon profik, és látszik hogy szakmailag toppon vannak.


Egyébként én attól függően iszom kávét, mennyire vagyok fáradt, de egy jó Cappucino mindig jöhet, 2 cukorral.

2011. okt. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, de márkát igen is kérnék :)
2011. okt. 7. 00:44
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Azért nincs értelme márkát írni, mert nem az a lényeg, hanem a kávé keverék összetételének aránya (pl 70% arabica, 30% robusta), és a pörkölése.

A kávés cégek kínálatában pl az Illy is csinál több féle keveréket, ezért nincs értelme márkákat említeni, mert o.k. hogy az Illy-t szereted, de melyiket, mert 2-3 eltérő keverék 2-3 eltérő íz.

De ha ragaszkodsz hozzá, akkor a Lavazza csinál jó, üzletben is kapható kávékat.

2011. okt. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

A wiener extrát én is kedvelem (általában az említett 2 mellett az szokott még itthon lenni) :)


Cafe Frei kávézóban még nem voltam, de utána néztem és igazán csalogató :)


Szerintem pl. nekik is remek kávéik vannak,

[link]

2011. okt. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%
Digo, te aztán jártas vagy a témában. :)
2011. okt. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

A cégünk fizetett egy fél napos Barista oktatást, mert ugye kávékat is készítünk a bárban, de ez kevés hogy Baristának mondjam magam. Volt előtte is egy jó kávé-ismeret alapom, mert érdekel a téma, mint minden ami ital. :)


A Cafe Frei-t tényleg próbáljátok ki, abszolút nem drága, és én náluk ittam az eddigi legjobb kávéimat. Na, ott igazi Baristák dolgoznak.

2011. okt. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

a Frei-kávézó valóban jó, és a Semiramis-ban is nagyon finom kávék vannak, szeretek oda is járni.

Nagy kávésok vagyunk, Lavazzát iszunk legszívesebben, de most a Tchibo Milano sem olyan rossz.

Van egy jó presszó gépünk, azzal főzzük, néha kotyogunk :D

feketén, 2 cukorral

2011. okt. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!