Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Passzolnak egymáshoz ezek az...

Passzolnak egymáshoz ezek az ételek? Vagy valami mást készítsek?

Figyelt kérdés

A barátomnak hamarosan itt a névnapja, és szeretném meglepni egy finom vacsival. A menü a következő lenne.

előétel: brokkolikrémleves füstölt sajttal és pirított kenyérkockákkal

főétel: lasagne

desszert: madártej vagy tiramisu


Illenek egymáshoz ezek az ételek? Másik kérdésem pedig (bár nem ide tartozik), hogy mivel még csak 2 hónapja ismerjük egymást, nem akarok semmi személyes ajándékot venni, nem is igazán ismerem még az ízlését, ezért gondoltam, hogy főzök valami finomat. Szóval szerintetek egy finom, meghitt vacsora elegendő meglepi? Vagy mégiscsak vegyek neki valami apróságot? Segítsetek, kérlek! Köszönöm!


25/N


2011. okt. 12. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a menü, én szívesen ennék nálad:)

Nem minden pasi szereti a zöld krémleveseket, szóval ezt valahogy puhatold ki. Az én párom a babgúlyást részesíti előnyben.

De ha még csak 2 hónapja vagytok együtt, és szereti ezeket, akkor nagyon el lesz kápráztatva. Szerintem nem kell nagyobb ajándék.

2011. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
A menü szerintem tökéletes, és még annyi "tanácsot" is hadd próbáljak adni, hogy desszertnek én a helyedbe mindenképpen a madártejet választanám. Már csak azért is azt, mert az nem olyan tömény, és könnyebben csúszik le a falat, ha előtte már nagyon jól lakott a többi finomsággal. Hát, ajándék... Lehet, hogy én a helyedben magamat lepném meg valami szexi fehérneművel, ami révén aztán mégis csak ő járna vele jól. De esetleg ha veszel valami névreszólót, vagy esetleg csináltatsz valami közös képetekkel elátott cuccost.. Szerintem az is tök aranyos dolog :)
2011. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szereti a krémleveseket, bár a babgulyást is imádja. :)

De azt pont múlt hétvégén főztem neki, hétfőn fogyott el. Ezért gondoltam valami könnyű kis levesre, ami picit különlegesebb is.

Köszönöm, hogy válaszoltál, akkor jó lesz így. Az ajándékon még mindig töröm a fejem, mert mégiscsak nem ciki üres kézzel felköszönteni őt? De fogalmam sincs, a vacsin kívül mivel lephetném meg őt. Vagy tényleg elég csak a vacsi? Jaj... nyugtassatok meg, rég voltam már ilyen helyzetben, tanácstalan vagyok.

2011. okt. 12. 15:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Brokkolikrémleves elég rizikós, sokan nem szeretik, pl, én sem. :-) Kérdezd ki milyen leveseket szeret.

Ha a lasagne paradicsomos, akkor a madártej szerintem nem jó utána, okozhat egy kis hasmenést.


Szerintem 2 hónap után elég a vacsora is.

2011. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, neked is köszönöm! Igen, én is a madártej felé hajlok inkább. A lasagne után talán könnyebb desszert, mint a tiramisu.

Közös képünk még nincs, ezért az kilőve.

2011. okt. 12. 15:57
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, paradicsomos lasagnet csinálok. Akkor lehet, hogy a tiramisu jobb lenne utána. Bár nekem mondjuk jó gyomrom van, én simám megeszem a madártejet is a paradicsomos kaják után. :) De lehet, hogy igazad van, és nem mindenki tűri olyan jól, mint én.
2011. okt. 12. 16:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Én vennék neki ajándékot. Egy cd-t vagy egy könyvet, ha szereti a teát, akkor teaházból valamit. És rosszul esne, ha hasonló helyzetben én nem kapnék semmit.

34N

2011. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ismered az ízlését és nem tudom minek örülne, akkor nagyon nehéz még apróságot is venni.

Ha édesszájú, esetleg örülne valami finom desszertnek, vagy ha szereti a bort, akkor valamilyen márkás bor is megfelelő szerintem 2 hónapi ismeretség után.

2011. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tökéletes ez a menüsor, én viszont a tiramisut

venném elő desszertnek.annyit tudok, hogy a pasik imádják a mi családunkban kortól függetlenül.

és az is csúszik, húsos tészta után.

ajándéknak talán egy finom bor is megtenné,vagy egy üveg pezsgő, amit akár együtt is elfogyaszthatnátok.

Kellemes estét:))

2011. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még az jutott eszembe, hogy imádja a ferrero rocher-t és a merci-t, szóval talán apróságnak megteszi valamelyik a kettő közül, ugye? Nem nagy ajándék, de tuti, hogy örülne neki, mert borzasztóan édesszájú, és ez a kettő a kedvenc édessége. Bor természetesen lesz a kaja mellé, azt külön nem szeretnék neki venni.
2011. okt. 12. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!