Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Honnan ered az, hogy egy...

K.lau13 kérdése:

Honnan ered az, hogy egy étkészletnek 6 darabból kell állni?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy egyszerre mindig 6 villát tudsz venni, 6 poharat, 6 tányért, stb... Ez honnan ered?? Miért pont 6??

:))



2012. jan. 2. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én okfejtésem: Két szülőre, két gyerekre és a nagyszülőkre gondolhattak az asztalhoz ülésnél. Ez még régen lehetett, mikor két-három generáció együtt élt. Amúgy meg a hat fél tucat; racionális gondolkodásra vall.
2012. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az asztal miatt gondolom,hogy 6. Általában akkora egy asztal,hogy a két végére fér el ember és 2-2 pedig a másik két oldalra.
2012. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
szerintem gondoltal a vendégekre is:)
2012. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hmm... érdekes... :) köszi a válaszolkat! :D első válaszoló, én is így gondoltam először, de, második, az is logikus, és a harmadik is :DD szóval végül is... :D köszi ^^ :)
2012. jan. 2. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!