Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fogszabályzóval MOGYORÓT,...

Fogszabályzóval MOGYORÓT, DIÓT meg ehhez hasonlókat miért nem lehet enni?

Figyelt kérdés
A fogszabályzós doki azt mondta kerüljem ezeket, de azt már nem mondta, hogy miért. Valami baja lesz a fogsz. -nak? Roncsolja vagy mi ?
2012. jan. 5. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt fogszabályzóm, eleve nem vmi kellemes ilyen kemény dolgokat fogszabályzóval megrágni, na meg kényelmetlen is lenne ha beleragadna mindenhova...
2012. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
belemegy közé alá stb... kinem szeded csak a fogászaton... na meg ha ezek oda bemennek rohasszák is a fogad nem tudod onnan kimosni
2012. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
edd megdarálva.
2012. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Hát, nekem másfél éve van fogszabályzóm, nekem is ezt mondta a doki, és én jókislánként betartottam. Fél évig. :D

Azóta mindent eszek: mogyoró, dió, rágó, stb... Az almát kell másképpen ennem a fogszabi miatt, de abba is bele lehet tanulni!

Én azt javasolnám neked, hogy óvatosan megpróbálhatod őket, de ki kell tapasztalni. Nem véletlen, hogy az orvosok azt mondják, ne. Persze azért próbáld meg! Idő kell hozzá, mire mindenre rájössz, hogyan lehet, hogyan nem, de rendben lesz a dolog! :)

2012. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
lepattintja a fogszabit, ha rosszul rágod.
2012. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én is fogszabályzós vagyok. Én eszek, nem bírom ki, szinte napi szinten. Nekem is megtiltották ami azt illeti.


Nem lett semmi baja a fogszabályozómnak, csak pár alkalommal, 3x-4x kb., leesett 1-1 tappancs, és újra fel kellett ragasztani őket. Úgyhogy tényleg nem kellene, mert ezzel csak hosszabítom a viselés időtartamát.


Nyugodtan ehetsz mindent, de a fentiekkel számolj.

2012. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem nincs, amit ne tiltottak volna meg. Se csokit, se olajos magvat, se rágót se semmilyen keményebb ételt.
2012. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1: eleinte ba.szottul fáj.

2: beakad.

3: sérülhet a szabályozó.

2012. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt fogszabim, és csak annyit mondtak, hogy a túl ragadós ételeket kerüljem pl. karamellát. De amúgy ettem vele mindent, és nem lett baja se a fogamnak, se a fogszabimnak.
2012. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

a mogyorót meg eszem rendesen, a diót pedig darálva sütikbe ettem idáig. rágózni is rágóztam már nem egyszer. de volt olyan rágó ami ráragadt és szenvedtem a levakargatással. de van ami meg nem ragad rá és semmi bajom.

egyébként idáig semmi nem ragadt be, se a dió, mogyoró vagy egyebek. és a fogszabályzómmal sem volt még gond(amit én tapasztaltam volna). és azt hittem hogy valamit roncsol a fogszabályzón amit én egyszerű ember nem veszek észre csak az orvos.

de köszönöm mindenkinek :)

2012. jan. 6. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!