Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen hidegtálra való ételeke...

Milyen hidegtálra való ételeket tudnék itthon egyszerűen és gyorsan elkészíteni? Ötleteket várok!

Figyelt kérdés

Hétvégén családi összejövetel lesz nálunk, 10-12-en leszünk és megbeszéltük, hogy most nem meleg étel lesz, hanem hidegtálak, amihez nem kell mindenkinek megteríteni, mert el sem férnénk már, és előre is lehet dolgozni.

Elég gyakorlott háziasszony vagyok, de hidegtálakat nem tudok csinálni, nem is szoktam.

Sógornőm is készít több félét: sonkatekercs, sajtgolyó, kaszinótojás. Én vállaltam a fasírtgolyót, kolbásszal töltött sült hús szeletelve, esetleg majonézes saláták. Itt ki is merült a tudományom, ötletem sincs, ráadásul pénteken nem sok időm lesz ezzel foglalkozni.

Valami gyorsan és egyszerűen elkészíthető ételekhez várok ötleteket! Köszönöm előre is.



2012. febr. 14. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatsz tatárbifszteket is, nem bonyolult és nagyon szereti mindenki! (legalábbis nálunk!)
2012. febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a húsfélékből annyi már elég (a sógornőével együtt). Max. néhány csirke-combot sütnék, és hidegen raknám a tálra.

Saláta még: (általam készített mennyiség) 4 főtt tojás, 2 nyers alma kockára vágva, ehhez 3-4 db. csemege ubi, vagy 10-12 cm kígyóubi szeletekben, ha van borsó megfőzve, salátalevél csíkozva. Majd 1 doboz kefírbe, vagy joghurtba borsot, ételízesítőt keverek, azzal felöntöm. Minimum 4 órát hagyni a hűtőben, hogy összeérjen.

Ebből a mennyiségből 1 db. literes jénai van tele.


Ezekhez apró pogácsákat, sós, sajtos rudat, apró édest (=mignon), muffint, max. linzert sütnék. De elég sokféle sütés nélkül elkészíthető tészták is vannak.

Ha valami mézest sütsz előtte néhány nappal, az akkorra pont jó lesz.

2012. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

kukoricasaláta, majonézes-krumplisaláta, virslisaláta

stefánia vagdalt, fasírtgolyók, főtt virslikarikák

tonhalkrém, húskrém, padlizsánkrém ezeket kis tálkába rakod mjd szeletelsz mellé retket, uborkát, paprikát és paradicsomot ezt egy tálcára rakod teheted úgyis hogy a tálcára teszel salátaleveleket és arra megy a zöldség, majd mellé bagett

pogácsa, linzer, kókuszgolyó, truffelgolyók, keksztekercs

ropik, nápolyik, piskóták

franciasaláta, rántott gomba, karfiol,

[link]

2012. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, így már nem vagyok annyira megijedve mint mikor megtudtam, hogy hidegtálat kell csinálnom. Van választék bőven, majd holnap kiválasztok párat és beszerzem az alapanyagokat.

Sütit nem csinálok, mert 3 torta lesz, ebből egyet nekem kell készítenem. 4 szülinapos lesz, de ketten egy tortán fogunk osztozni:) Jó kis munka lesz 3 gyerek mellett, de majd befogom a férjem is!

2012. febr. 14. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!