Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megalapittani,...

Hogyan lehet megalapittani, hogy hamis a méz vagy nem?

Figyelt kérdés
Ismerostol vettunk 5 kiloval viszonylag olcson , de arra lettem figyelmes ,hogy mar nezhebben folyik es szemcses is kisse.

2012. febr. 23. 01:57
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Meg is válaszoltad a kérdésed. Ha hamar becukrosodik és szemcsés, akkor nem jó minőségű.
2012. febr. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi köze a "szemcsésedésnek" a méz minőségéhez! Igazán csak laborban lehet megállapítani. Házilag nem szokták hamisítani, csak nagyüzemileg. Tiszta akácméz is kristályosodik.
2012. febr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha vegyes virágméz, akkor az hajlamos az ikrásodásra, akkor is ha nem hamis, a jó minőségű méz is ikrásodik, a tárolástól és a fajtától függően.
2012. febr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz arról, hogy a méz kristályosodása természetes:

[link]

2012. febr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tedd be a fagyasztoba! Ezt tapasztaltam, mivel ezt ajanlottak, tehat az akacmez egy ejjel volt a fagyasztoba, de nem volt szemcses, nem kristalyosodott pl.
2012. febr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a méznek ez egy természetes dolga, hogy szemcsésedik, kásásodik. van hogy szinte meg is szilárdul. tedd be az üveget melegvizbe, ugyanolyan lesz mint volt. nem hamis a méz nyugi, meg nincs vele semmi baj. a szüleim méhészek, szóval láttam már én is nem egyszer, én mondjuk kifejezettem szeretem is mikor ilyen lesz :))
2012. febr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen melegvíz vagy mikró
2012. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sehogy sem tudod megállapítani.

Ha kikristályosodik akkor az a jó.

Mindegyik méz sűrűsödik és kikristályosodik, az akác is csak az akár több év után.

Nincs semmi baja ha sűrűsödik, télen hidegebb időben gyorsabban, míg nyáron melegebb időben hosszabb idő alatt történik meg ez a változás.

2012. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Utanna olvastam a netten es irtak ojant ,hogy egy pohar hideg vizbe csurgas kanalrol mezet es ha gyorsan leesik es ott marad az jo lehet.(ezen at ment)

Azt is irtak ,hogy mozgasd 1 poharba es ugy kell viselkedjen mint valami rugalmasabb gumi. (ezen at ment)

Es vegul ,hogy az illatan kell erzodjek az adott virag/ok illata is valamennyire. Hat szerintem erzodott.

Kicsit be paraztam a szemcsesedestol ezek utan ugy gondolom csak rendben van.

2012. febr. 23. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!