Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütöttetek már ilyen hamis...

Sütöttetek már ilyen hamis mézeskalácsot?

Figyelt kérdés

Van egy családtag, aki allergiás a mézre, így méz nélkül sütnék neki mézeskalácsot. Találtam egy hamis mézes receptet, ami állítólag megtévesztésig hasonlít az igazira, ráadásul finom puha lesz, mivel ugye mézet nem tartalmaz, nincs, ami megkeményítse. A recept a következő:

50 dkg liszt, csipet só, 20 dkg kristálycukor, 10 dkg margarin, 2 dl víz, 2 tojás sárgája, 2 kávéskanál szódabikarbóna, 1 csomag mézeskalács fűszerkeverék.

A cukrot karamellizáljuk, felöntjük a vízzel, megvárjuk, míg feloldódik benne a karamell, majd kihűtjük.

A többi hozzávalót összekeverjük, hozzáöntjük a kihűlt karamelles folyadékot, összegyúrjuk, és 1-2 órára hűtőbe tesszük. Majd ugyanúgy nyújtjuk, szaggatjuk, mint a mézeskalácsot. Megsütjük pár perc alatt, miután kihűlt, cukormázzal díszítjük. Golyókat formálva puszedlit is készíthetünk belőle.


Ismeri valaki ezt a receptet vagy esetleg hasonlót próbált már valaki? Szerintetek milyen lenne?


2011. nov. 15. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, próbáltam. Nyugodtan megsütheted. Én a végén a 2 tojásfehérjét felvertem jó 10 dekányi porcukorral és azzal kenegettem be az összeset. Jó lesz, nem lehet elrontani.
2011. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! És tényleg olyan, mint az igazi mézeskalács / puszedli? A hozzávalók aránya megfelelő? Nem kell több / kevesebb zsiradék, víz stb.? Vagy esetleg nem lenne finomabb, ha a vizet tejjel helyettesíteném? Tényleg finom puha lesz a végeredmény? Bocs a sok kérdésért, de szeretném, ha jól sikerülne.
2011. nov. 15. 10:17
 3/15 anonim ***** válasza:
nem próbáltam, de teljesen jó recept. a karamell adja a barna színt a fűszerkeverék az ízt. ezért olyan, mint a mézeskalács.
2011. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor valamikor csinálok egy próbasütést fél adagból, nem változtatok semmit a recepten és meglátjuk, mi sül ki belőle. :) Ha valakit érdekel, megírom, milyen lett.

Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 15. 11:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Sütöttünk, jó lett, mind elfogyott.
2011. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy érdekel a végeredmény:) én szívesen olvasom mások tapasztalatait, szóval írd meg légy szíves.

üdv.

2011. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Megsütöttem a hamis mézest, isteni finom lett!

Víz helyett tejjel készítettem, és 2 dl helyett 2,5 dl-t tettem bele. Valamint a margarint felolvasztottam a tejes karamellben. Mézeskalács fűszerkeverékből pedig 3 púpos kávéskanállal ment bele. Összegyúrás után nem pihentettem, azonnal sütöttem. A "mézeskalácsok" 5-6 perc alatt megsültek, a puszedlik 10-12 perc alatt. Nagyon finom lett, nem lehet érezni, hogy nincs benne méz. Pihe-puha a végeredmény. A puszedliket gőz fölött felvert, még meleg porcukros tojásfehérjébe forgattam.

2011. nov. 28. 11:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Óh, de rendes vagy!:) ez nagyon jó hír, én is ki fogom próbálni.

köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat velünk.

üdv és még nagyon sok sikert sütésben-főzésben, és mindenben egyaránt:)

2011. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves utolsó! Neked is sok sikert kívánok, és bátran próbáld ki a receptet, tényleg nagyon finom. Soha többé nem bajlódok az igazi mézes tésztával, ez nagyon bevált! További szép napot! :)
2011. nov. 28. 12:20
 10/15 A kérdező kommentje:

Apropó! Egy jó bejgli receptet tudnál esetleg írni? :)

Ami finom puha, omlós lesz, nem száraz, és 2-3 hétig megőrzi a frissességét.

2011. nov. 28. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!