Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tavasztól őszig szinte csak...

Tavasztól őszig szinte csak kint főzni?

Figyelt kérdés

Tegnap "kényszer" bográcsoztunk.Kifogyott a gázpalack, fa viszont van, így megfőztem bográcsba.

Arra gondoltam hogy akkor amikor ilyen jó idő van, akkor amit lehet bográcsban, vagy rostlapon azt megcsinálom kint.

Szerintetek hülyeség?Van olyan aki ebben az időszakban szinte csak kint főz?


2012. márc. 4. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne rá lehetőségem csak ilyen ételeket ennék ...
2012. márc. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát tavasztól őszig ne főzz szinte csak kint , mert az nem egészséges a sok füsttel beitatott étel. szerezzetek gázpalackot amint tudtok és főzzetek bent is meg kint is és az már úgy jobb lesz

üdv : Dr. Kovács Jenő

2012. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én többnyire hétvégente kint főzök. Szeretek bográcsozni meg grillezni is, és azok finomabbak. Mivel fa van bőven így ez nem probléma. Hétköznap nem nagyon főzök kint mert akkor idő sincs úgy rá és akkor úgyis 3 napra főzök mert a párom reggel 7-től délután 4-fél 5ig dolgozik mire hazaér van vagy fél 6 és persze hulla fáradt. Én meg reggel 6 tól dolgozok 4-5 ig itt 2 háznyira így a hazaút gyalog 2 perc.
2012. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha volna hol, megtenném én is. Persze az is igaz, hogy nagyon sok olyan étel van, ami bográcsban nem készíthető el.
2012. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon hangulatos a kinti főzés, mi is gyakran főzünk kint, de valóban igaz, hogy a sok füsttől azért nem egészséges a mindennapi kin főzés. A grillezésről nem is beszélve. Isteni a jól megpirult zöldség és tarja, de max. egy héten egyszer. Minden nap már csak azért sem megoldható, mert tovább tart, már eleve az előkészülete is. Viszont javaslom a mindennapos szabadban való evést. Mi tavasztól nyár végéig minden nap kint eszünk a diófák alatt. Nem is bírnék bent "possadni" a konyhában.
2012. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor ezek szerint annyira nem elvetemült ötlet.

Persze nem mindent tudok, meg érdemes kint főzni, mert egy rakott tészta esélytelen a bolognait meg fölösleges, mert meg van 20 perc alatt, tovább tart tüzet rakni.

Pörköltökre, gulyásokra, paprikás krumplira ilyenekre gondoltam kint.

Meg vmeik bakonyi tarját is kint gondoltam. Szóval ilyesmiket.

2012. márc. 4. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is szeretünk ilyenkor kint főzőcskézni,teljesen más feelingje van.Bár mondjuk nem mindennap,általában csak hétvégén,amikor az ember kicsit ráérősebb,és jönnek a barátok,családtagok.hétvégén már mi is szalonnát sütöttünk kint,mert már mi sem bírjuk ki,hogy ne kint együnk.

Mondjuk amit főzök mindennap,azt általában mindig a kertben esszük meg a teraszon,amikor már szép idő van.hála az égnek az elmúlt héten már négy napot sikerült kint kajálnunk.Végre jön a tavsz,meg a nyér,meg a jó kis pöreszek....

2012. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát tavasztól őszig ne főzz szinte csak kint , mert az nem egészséges a sok füsttel beitatott étel. szerezzetek gázpalackot amint tudtok és főzzetek bent is meg kint is és az már úgy jobb lesz

üdv : Dr. Kovács Jenő


Tisztelt válaszadó,szerintem kicsit vicces amit írtál,dédapáink apái anyái még nem ismerték a gázpalackot,mégis az átlagéletkor 95 év volt.hmmm....és folyamatosan tűzön főztek,meg naponta találkoztak a jó öreg füsttel.

Semmi bajod nem lesz ha tűzön főzöd a kaját,füsttel,meg minden kiegészítőjével,sőt még az íze is jobb lesz,aromát ad neki.

2012. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Van már palack, ennek ellenére ma is kint föztünk, mondjuk most jöttek barátok, azért, meg hát a pörkölt csak jobb bográcsba. :)

2012. márc. 6. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!