Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megéri e télen kinti terepen...

Megéri e télen kinti terepen futni? ( aszfalt) a hideg nemtul jótékony az izületeknek sem és a hideg levegő belélegzése sem túl jótékony, tavasztol egészen novemberig szinte minden nap futottam minimum 4 km-t. Bevállalható ez szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen felöltözöl, akkor semmi bajod nem lesz, legfeljebb nem kapod el a különféle fertözéseket.
2010. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én pont a hideg miatt nem futok, nem ér annyit mint egy megfázás vagy egy tüdőgyulladás.
2010. dec. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Saten ‫҉ ***** válasza:
Én simán futok már kéte folyamatosan télen is, soha nem volt még tüdőgyulladásom sőt még beteg se tőle
2010. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó neked, én már 3. alkalomra megfáztam:).
2010. dec. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, megéri, bent a szobában úgyse férnének el a kilométerek.Technikai ruházat célszerű, nem pamut, és valami sál vagy maszk a száj elé. A fület, a kezet védeni kell, a kesztyű legyen az első téli kiegészítő.
2010. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tévhittel ellentétben nyugodtan mehetsz futni téli hidegben, csak be kell öltözni és kész, és érdemes szájon át lélegezni, ezt is megteheted, hidd el. Ha nem hiszed, menj ki a szabadba fagypont alatti hőmérsékleten, és kizárólag orron át, egy jó nagy levegővel szívd tele a tüdőd, aztán meséld el, milyen érzés volt!

Nem magától a hidegtől fázik meg az ember, hanem attól, ha legyengül. Leginkább arra figyelj, hogy rétegesen öltözködj, és a legkülső réteg védjen a széltől! Szinte az egyedüli veszélyforrás ilyenkor az, ha kiizzadtál és keresztülfúj a szél. Ha ezt elkerülöd, kizárt, hogy bajod legyen.

2010. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha félsz, hogy megfázol, akkor pont hogy menjél ki futni, ugyanis a "megfázás" az fertőzés, nem pusztán a hideg miatt van, és sokkal inkább növeli az esélyét az, ha valaki nem megy ki télen a szabadba mozogni. A hideg fertőtleníti a légutat. Az öltözködésre persze nem árt figyelni, hiányos öltözék esetében valóban rosszat tehet az ízületeknek a hideg, de ez nem kabátot jelent, hanem csak melegítőt, mert olyan ruhában kell elindulni a túlzott kiizzadás elkerülése érdekében, amelyben induláskor még kicsit fázol.
2010. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most én is ezen dilemmáztam de nem a megfázás vagy az izületeim miatt, hanem nehogy elcsússzak a jégen és akkor oda az edzés! Néhány futóedzést kiváltottam erősítő edzéssel de amikor tudom, hogy letisztították az utat azokon a részeken ahol menni szoktam akkor inkább a futást választom. Sapka kesztyű és technikai ruházat elengedhetetlen.
2010. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!