Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Laktózérzékenyek! Mit szoktato...

Laktózérzékenyek! Mit szoktatok általában enni? Mennyire korlátozza az érzékenységetek az étrendeteket?

Figyelt kérdés

2012. márc. 23. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyukám és a tesóm is laktózérzékenyek. Majdnem mindent úgy esznek amit mi, az ételekhez laktózmentes tejfölt és tejet használok. Általában étcsokit esznek, de néha - néha belefér egy kis tejcsoki is :)
2012. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó esetben semennyire. :D

Bár nem mindegy, mennyire laktórérzékeny az ember, és hogy tényleg CSAK laktózra-e?

A tejtermékeket ki lehet váltani laktózmentessel, meg feltalálták már a laktáztablettát és folyadékot is. :)

2012. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. ápr. 4. 18:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Én laktózos vagyok, kb 3-4 hónapja tudom, előtte 8 hónapig szenvedtem tőle, de nem tudtuk mitől. Most hogy kiderült, nagyon vigyázok. Nekem zéró toleranciám van. Mindent magam készitek laktózmentes adalékokból. Tejföl, joghurt, tej stb. Húsokban nincs laktóz. Általában a Pick termékekben sincsen. Nálam inkább a kenyér a legnehezebb. Csak vizes zsömlét eszem, mástól rosszul vagyok. Mult héten vettem egy sima kiflit. 3 napig beteg voltam. Nagyon oda kell figyelni mindenre. Szerencsére sok helyen lehet már kapni laktózmentes dolgokat. Aldiban pl. van egy isteni camember sajt. A Pannónia is jó. Szintén az Aldiban szeletelt felvágottak, virsli. Egyszer még tejszinhab sprét is találtam, de mostanában nem találom. Akkor ehettem gesztenye pürét. Ha még valami érdekel, kérdezz. 50/N. A laktózomat a stressz okozta.
2012. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nocs válasza:

A virslivel nagyon vigyázz!!!!!!


A laktózt, ez a szerencsétlen élelmiszeripar nagy részben használja töltőanyagnak!!!! Ugyanígy a gyógyszerek egy jó része is töltőanyagnak használja. Találtam már vákuum csomagolású szalonnának látszó valaminek, a 10 soros összetevőjében is!

A gasztroenterológus első helyen sorolja a tiltásban a virslit a párizsit, és a legtöbb felvágottat, mivel töltőanyagként használják hozzá. Természetesen vannak laktózmentesek is, de a legtöbb termékre ez nincs ráírva!!!

Ha nagyon érzékeny vagy, kerüld azokat a termékeket is, melyeken feltüntetik, hogy a készítmény tejtermékeket is felhasználó üzemben készült! Kerülni kell a marhahúst és a pékáruk 99%-át.


És hogy a kérdésre is válaszoljak:

Vizes zsömle, zöldségek, zöldség alapú készítmények, színhúsok a marha kivételével, krumpli, rizs, tojás. Rengeteg főtt ételnél ki lehet kerülni a laktózt, és természetesen az egyértelműen feliratozott laktózmentes termékeket.


Az étrendemet kb. 90%-ban korlátozza.


Ahhoz képest, ahogy állítják, hogy a magyarok hány százaléka érzékeny a laktózra, szánalmas a kínálat!!!!

2013. febr. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves Nocs! Teljesen leirtad az én problémámat. Én is loo %-os laktózos vagyok. Mindent magam csinálok, még a disznósajtot is. De nem baj, legalább már tudom mi a bajom. A kenyér hiányzik néha, a vizes zsömlétől már feláll a hátamon a szőr.
2013. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nocs válasza:

Nekem szerencsém van a zsömlével, mert nagyon szeretem még magában is. Persze igyekszem nem túlzásba vinni.


Most informálódok jobban a tejfehérje érzékenységről, és lehet, hogy nálam ez is párosul.

Ajánlok egy cikket:

[link]

2013. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én már 8 éve laktózérzékeny vagyok és én mindent eszek mivel az orvos felírt nekem lactose tablettát! Evvel a gyógyszerrel mindent ehetsz!! nagyon jó! :))
2013. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!