Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Budapesti étteremben ebéd...

Budapesti étteremben ebéd keresztelő után?

Figyelt kérdés
Augusztusban tartjuk a lányom keresztelőjét. Kb. 15en leszünk. Kb. mekkora összegre kell készülnöm, ha levest szeretnék, és utána sültes tálat körettel? Szóval nem mindenki választhatna szabadon, hanem lenne egy közös tál különböző sültekkel?
2012. máj. 15. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben érdemes ajánlatot kérni, mert a fixen megrendelt menü olcsóbb lesz, mintha az étlapról válogatnának. Szerintem fejenként 3-4 ezret számolhatsz, persze az összeg erősen függ az étterem kategóriájától.
2012. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek valamelyik Trófeásba. Ott azt hiszem, 3.600 ft-ért mindenki annyit, és azt eszik iszik, a rövid ital kivételével, amit választ, és amennyi belefér. Helyet kell foglaltatni, és kb. 3 órán keresztül tudtok ott maradni.
2012. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia, mi azt néztük elsősorban, hogy ne tartson órákig az ebéd a kicsim miatt (4 hónapos volt). Pont ezért is előre lebeszéltük a menüt: Húsleves gazdagon, sült kacsacomb párolt káposztával és krumplival, az italok nem voltak benne, így jött ki 2000 Ft/főre az ebéd. Utána már sütit sem kért senki, úgy tele voltak, csomót el is csomagoltattunk. Szóval azért 3 ezer forinttal lehet számolni + illik 10% borravalót hozzáadni a végén, de mondom, előre meg kell beszélni a hellyel, hogy ne érjen meglepetés. Esetleg érdemes körbenézni, hátha van valahol svédasztalos ebéd itallal együtt, sok helyen bevezették már főként vasárnapra, akkor pedig mindenki azt és annyit eszik, amit akar.
2012. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is rendeld meg előtte az ételt, beszéld le az étteremmel, az a biztos! Majd mondanak egy árajánlatot.

Illetve nekem eszembe jutott a Trófea is, ez egy nagyon príma étterem; ha jól emlékszem, 4-5 ezer forintot kell kifizetni, és korlátlan fogyasztás jár érte. :)

2012. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért a Trófea vasárnap nem annyira olcsó:

Szombaton, vasárnap és ünnepnapokon

11:30-24:00

11:30-24:00


egész nap:

5.499 Ft / fő*


Áraink az italokat is magukban foglalják:

pezsgő, bor, sör szénsavas és rostos üdítők, ásványvizek, kávé, cappuchino


Látványkonyhánkban lazacot, bélszínt és vörös tonhalat is kínálunk grillezve és már az állandó kínálatban szerepel a grillezhető garnélarák, a fekete kagyló és a tintahal is.

2012. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 15 főre 82.500 Ft, jattal simán 90-91 ezer forint.

Ez azért enyhe túlzás egy keresztelői ebédre szerintem.

2012. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Helyileg hol lesz a keresztelő?
2012. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Á, Trófeába tuti nem megyünk. Igazából nem az a cél, hogy mindenki degeszre egye magát az én számlámra :) hanem illik utána ebédet tartani. Nem akarok nagy felhajtást, mégse esküvőről beszélünk.

19. kerületben lenne.

Egy egyszerű kis ebéd egy középkategóriás étteremben.

2012. máj. 15. 15:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Gulliver az Üllőin vagy az újra megnyílt Wekerle étterem? Egyik sem túl drága...
2012. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A Gulliver pont itt van lent nálunk. :) Ez az első számú jelöltem nekem is! :) És ha azt írod, hogy nem túl drága, akkor ennek örülök. :)
2012. máj. 16. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!