Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ma mennyi kalóriát ettem meg...

Ma mennyi kalóriát ettem meg körülbelül? Nemkell pontosan, de nekem fogalmam sincs miben mennyi kalória van

Figyelt kérdés

7x ettem ma :

1 -1 szalámis kifli

2 -hamburger(nagy)

3 -hamburger(nagy)

4 -1 tányér krumplis tészta

5 -2 szalámis kifli

6 -2 melegszendvics sok sajttal meg 1 tábla milka csoki

7 -4 melegszendvics rengeteg sajttal


2009. jún. 29. 21:39
1 2
 11/11 anonim válasza:

Azért ezt az alkoholos dolgot egy kicsit tegyük rendbe... Az etil-alkohol ,vagy maradjunk az "alkohol" kifejezésnél lényegesen kevesebb energiát tartalmaz, mint ugyanakkora egység glükóz, révén kevesebb acetil-koenzim A képződik belőle, ami ugye belépve a citromsav-ciklusba végülis ATP-t termel vagyis energiát, DE lényegesen kevesebbet mint pl. az előbb említett szénhidrát. És ehhez még nem árt tudni,hogy az etanolból előbb acetaldehid, majd acetát keletkezik, amiből ugye acetil-koA, DE az acetát nagyobbik része a véráramlás útján a perifériás

szövetekben széndioxiddá és vízzé ég el. Ami az alkoholt illeti nem igazán okoz elhízást, inkább okoz májbetegségeket, ugyanis az évek előrehaladtával egyre kevesebb alkohol-dehidrogenáz és aldehid-dehidrogenáz enzimet termelünk (ez katalizálja az etanol lebontását), sőt pl. a női szervezet alapból kevesebbet szintetizál belőlük, ezért "rúgnak be" hamarabb a nők. Ennek következményeként kevesebb acetaldehid alakul acetáttá, és az acetaldehidnak pedig nagy a toxicitása, ill. fehérjékkel képzett vegyülete inaktív

enzimeket eredményez, autoantitestek képződnek, valamint gátlódik a DNS repair-mechanizmus. Ez rengeteg betegséget okoz. Mértékkel azért nem gáz... :)

2011. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!