Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire egészségtelen a...

Mennyire egészségtelen a leveskocka? És hogy kell leszokni róla?

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 14:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%
Az egy műanyag valami amibe bele van préselve minden vegyi anyag meg koncentrátum esetleg 1-2 zöld hogy kinézzen valahogy. Én személy szerint utálom ezeket a leveseket barátnőm egyszer ilyet tett le az asztalra majdnem ráborítottam... Ezek nem okoznak függőséget simán csinálj normális levest amibe beleteszed azokat a fűszereket amik ebbe a kockába megtalálhatóak elméletileg, és ennyi. Hidd el jobb a normál természetes leves mint ez a szutyok amivel csak mérgezed magad.
2012. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon egészségtelen.

Leszokni meg úgy tudsz róla, ha magad főzöd eztán a leveseidet. Rájössz, hogy mennyivel finomabb.

Esetleg olvass utána, hogy mit okoz a benne levő sok műanyag, az majd elborzaszt.

2012. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
42%
Használok leveskockát, de soha nem főzök csak kockából levest. A levesalapanyagokat a szokásos módon belerakom és só helyett a leves térfogatának megfelelő mennyiségű leveskockát teszek hozzá, tehát fél liter alapanyaghoz (ebbe beleszámítom a zöldségeket, húsleves esetén a húst is) 1 leveskockát. A leves ettől erősebb, zamatosabb, aromásabb lesz, hiszen a kockában ezek az ízek benne vannak. Szerintem csak akkor egészségtelen, ha fogsz fél liter vizet, bele teszed a recept szerinti 1 kockát, felforralod és azt eszed levesként. Leszokni pedig nagyon egyszerű, nem veszel leveskockát, akkor nincs otthon, tehát nincs a csábítás, hogy használd.
2012. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
52%
Én is használtam, de már nem, mert kiderült, hogy laktózt tartalmaz, és én azt nem tolerálom. Rosszul vagyok tőle.
2012. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
38%
Mi is szoktuk ízesítésképpen használni, tojáslevesbe pl. Apum a húslavasbe is tesz néha. És még senkinek semmi baja nem lett tőle. Sőt barátom jobban szereti kockával a tojáslevest mint nélküle
2012. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
35%

kedves harmadik te is félliter vízhez teszel 1 kockát, miért lenne az egészségesebb,mintha répa nélkül teszi valaki?

Azért egészségtelen mert tele van ízfokozóval (ettől gondolják sokan,hogy ízek vannak benne) és műanyaggal.

Nagyon egyszerű leszokni róla, én hetente egyszer főzök egy erős csontlevest, literenként lefagyasztom és ha zöldséglevest csinálok,akkor ebbe teszem. és máris nem kell leveskocka

2012. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
58%

5vagyok

Még annyit h ma már minden "egészségtelen". Lehet válogatni h eszed ami jólesik v ropogtatsz papírt

2012. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
23%

Ennyi reklámon agymosott embert.

Lusták vagytok gondolkodni.

Káros az egészségre. A Na glutamát meg ízfokozó, azért hiszed, hogy finomabb úgy a leves, mert már tönkrementek az ízlelő bimbóid.

2012. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
48%

Van egészséges és egészségtelen leveskocka :

- az egészségtelen az olcsó fajta (200 Ft) , amiben nátrium-glutamát van

- az egészségesebb fajta a drágábbik 6-700 Ft-os bio leveskocka, amiben nincs ilyen méreg és ami az Interspar bio részlegében kapható.


Viszont ennél is jobb a natúr szárított zöldségkeverék 800 Ft + parajdi természetes só, ha éppen nincs friss zöldség, ami az előzőt helyettesítheti.

2012. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
Főzz helyette csontlevet, legjobb marhából, lassú tűzön, legalább 4 óráig, de mégjobb ha tovább. Jó sűrű lesz, szűrés után lefagyasztod, mindig előveszel annyi kockát, ami kell a mártáshoz, leveshez.
2012. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!