Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire egészségtelen a...

Mennyire egészségtelen a leveskocka? És hogy kell leszokni róla?

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 14:28
1 2 3
 21/29 doboszoli ***** válasza:
82%

A tarja, és a szalonna is "egészségtelen", sőt a füstölt termékek is.Mégis szeretem, fogyasztom.

Ettől függetlenül nem használok ízesítőket. Számomra "egyenízűek", műanyagok.

Minden alapanyag rendelkezésre áll az év minden szakában, ill. lehet fagyasztani, konzerválni házilag.

A sertés fehér csont kilója 50 forint körül van, amiből olyan felöntőlé főzhető, hogy a jóisten letekint rá az égből.

Remeg a szám széle, amikor a Kovács Lázár,(akit eddig tiszteltem) elkurvulva a pénznek előadja, hogy a húsleves attól a két evőkanálnyi kocsonyás vacaktól lesz jó...

Ám akinek nem derogál, az használja, lelke rajta.

Szerintem.

2012. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ma már mindenre rámondják, hogy egészségtelen, így erre is. Én a zöldségkrémleveseket főzöm ebből. Bármelyiket. És nagyon finomak, nincs műanyag ízük, olyan zöldség ízük van, amilyen zöldségből főttek. És nem is kell sózni, meg semmi, csak forralni, botmixerrel pépesíteni és kész. Sose főztem még alaplevet, nem is tudom hogy kell. Magában viszont nem enném meg a leveskockát. Úgy értve, hogy vízben felfőzni és már kész is. Az úgy undi.
2012. jún. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
De én nem csinálom meg levesnek. Magában eszem és rászoktam.
2012. jún. 3. 12:41
 24/29 anonim ***** válasza:
Fuj, hogy lehet azt a tömény sós valamit magában enni? Mert hígítva még oké, de töményen??? Nem vagy normális. Amúgy úgy tudsz róla leszokni, hogy a maradékot kihajítod a kukába, többször meg nem veszel.
2012. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Mikor már olcsó nyáron a leveszöldség, mindenfélét ledarálsz, reszelsz és 1kg zöldséghez 25 dkg sót teszel, kis üvegekbe nyomkodod és kész a házi ízesítőd. Sóból jó minőségűt, legjobb a tiszta NaCl bioboltból.
2012. jún. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
77%
Azoknak, akik annyira ellenzik a leveskockát: az evolúció során azok tudtak fennmaradni, akik alkalmazkodni tudtak a megváltozott körülményekhez. A leveskocka és mindaz, amit ma élelmiszerként vesztek, része a körülmények változásának és a túlélés érdekében ehhez kell alkalmazkodnunk, akár tetszik ez nekünk, akár nem, akár egészséges, akár nem.
2012. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

9/26

A leveskockával és egyéb "egészségtelennek" mondott ételekkel való hülyítésnél még nagyobb hülyítés a "bio". Az egészségtelen ételekről szóló hadjáratot pontosan azok találták ki, aki bevezették a "bio" fogalmát, pontosan egy jó üzlet reményében. A "bio"-nak mondott ételek összetételét ugyanúgy nem tudod ellenőrizni, mint az "egészségtelenekét", csak épp a bionak manapság jobb a markeingje, hiszen "egészséges"-nek titulálják.

Erre pedig ugranak az emberek. Az "egészséges" reklámslogen ma sokkal népszerűbb, mint a "finom", "ízletes. Ezt ki is használják, mert általában minimum 10-szeres áron tudják árulni ugyanazt. (Lásd barnára festett fehér cukor, amiről azt hiszik, hogy barna cukor, tehát egészséges.)

Minez az üzleti siker a sok buta nőnek köszönhető.

2015. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Jól értettem, a kérdező a leveskockát nyersen elropogtatja?
2015. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
anyátok pics@ját!
2019. júl. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!