Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szoptatós anyukáknak való...

82reni kérdése:

Szoptatós anyukáknak való ételek? -avagy mit együnk hogy ne kínozzák a babát a szelek, amit a baba melletti kevés időnkben könnyen elkészíthetünk, a család többi tagja is szeretni fogja és mégsokba sem kerül.

Figyelt kérdés

Végignéztem anno pár oldalt, már szinte mindent találtam tiltólistán. Hol allergizál, hol puffaszt szinte minden élelmiszer. Tengeri halat itt nem tudunk jó áron venni, még nem tengeri hal se kapható, csak ha ismerős horgászik néha jön eladni. És az az igazság hogy nemcsak a babát, engem is kínoznak a szelek -gondoltam, ez is összefüggésben lehet. Még az elején igen keveset ettem, s mivel nagyon nem volt időm a konyhában lenni, a leggyorsabban bekapható falatok pedig édességek jellemzően, ezért sok cukrosat ettem. Friss zöldség, gyümölcs vidéken élünk, de nincs a boltokban. Ami van, az is kétszerese olykor a városban kaphatónak. Ahogy pedig a babát szeretném elkezdeni mellétáplálni, kis alma, banán, narancs -hát olyan sápadtak, íztelenek, hogy én is fintorgok rajtuk. Mondják vegyszerek is árthatnak a babának. Néhány kedvenc akad -parajfőzelék például.

Ti mit ajánlotok, mi vált be?

Esetleg több napra tippek mint a fogyókúráknál?

Köszönöm!



2012. jún. 12. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A babától függ. Én 2 mellett ettem amit akartam,csipős halászlé, töltöttkáposzta, a harmadik mindenre érzékeny volt nagyon kellett vigyáznom az5-6. hónapig. aztán amikor ő is elkezdett anni, akkor megjavult a dolog.

Tehát erre nincs original recept. Próbálgatni kell

2012. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen, ebben biztos voltam. Csak mégis kitart a tanácstalanságom -merthogy enni kell, nekem, és a családomnak is. Jól jönne továbbra is valami ötlet.
2012. jún. 12. 17:04
 3/5 oooopti ***** válasza:
az az általános szabály, hogy amilyen hatással van az étel rád, olyan hatással lehet a tejed a babára. ezért kell kerülni az alkoholt, mert átmegy a tejbe, az allergizáló dolgokat, a puffasztós dolgokat. Viszont: kísérletezni lehet. ha látod, hogy bírja a baba az adott ételt, akkor nyugodtan eheted
2012. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írd be a Googleba, hogy babakonyha, rengeteg jó oldalt találhatsz, rengeteg recepttel, tanáccsal. persze vannak játék és ilyesmi oldalak is, de böngészve megtalálod a Neked való oldalakat.

sajnos nem sikerült belinkelnem...:(

Boldog babázást és jó egészséget mindkettőtöknek.

2012. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából kérdeztem már a védőnőt, de szerintem nem látta be esetünkben a helyzetet, és nem is tudott volna értékelhető tanácsot adni. Sok macera, tudom.


Ugyanakkor tényleg szinte minden ételnél előfordult a jelenség nálam is, a babánknál is.

Egyedül a tejet hagytam el pusztán pár napra hogy nézzem a hatását, s mivel nem javult, és szinte biztos voltam benne ha köze is van hozzá egymagában a tej kitiltása nem fogja megoldani a problémánkat, nem próbálkoztam többet az elhagyásával.

Továbbra is nagyon rossz az emésztésem (most 5. hónaposak lettünk, és kb az elmúlt fél-1 hónapban sokat javult a helyzet, pár napja megint elég rendesen elővett minket).

Sokszor nem tudtam már kitalálni elég kímélete ételt. Persze a próbálkozások olykor valamit segítettek, de nem eleget.

2012. jún. 13. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!