Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 400 Ft-ból egy embernek meg...

Oooopti kérdése:

400 Ft-ból egy embernek meg lehet oldani a napi étkezését?

Figyelt kérdés
Ha igen, az kb. hogy nézne ki?
2012. jún. 12. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
2zsemle ,4szelet felvágott ,
2012. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtam a Matolcsy féle "47 ezerből meg lehet élni" kijelentésen és a szoba bérlés, rezsi,(extra takarékoskodó módon) stb. levonása után 30 napra leosztva ennyi maradt kajára. (esetleges kávé, tea, tej-et már levontam)
2012. jún. 12. 16:45
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát, főtt étel nem nagyon fér bele. :S

Én egy májkrémes szendvicset szoktam enni (az mennyi lehet kb. 100-110 Ft körül? :s De ugye egyben meg kell venni a májkrémből valamennyit...)

Aztán meg délután 450,- Ft-ért szoktam ebédelni, ennél olcsóbbat nem találtam.

És este is szoktam még 2-3 tojást főzni, kis ketchuppal.


Szerintem nem eszem sokat, de sajnos ez bizony nem fér bele 400,- Ft-ba. El nem tudom képzelni, hogy lehetne tartósan napi 400-ból étkezni. Egy-egy nap oké, eszik az ember üres kiflit is, ha muszáj, de így élni nem nagyon lehet...

2012. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
4 fös családnál ahol van 2 kisgyerek és 1 anyuka aki gyesen + apuka aki keményen dolgozik ez megoldhatalan. Szerintem aki egyedül van az sem tudja ebböl a 400 ft megoldani..
2012. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél liba, vagy kacsa farhátat, fejtsd le róla a hájat, és a bőrt, süsd ki. Lesz belőle töpörtyűd, és zsírod a kenyérre. Vegyél 1 l. tejet, grízt, vagy rizst, lesz belőle tejbegríz, vagy tejbe rizs. Vegyél krumplit, hagymát, tésztát, lesz belőle krumplis tészta, és paprikás krumpli. Ha káposztát veszel a tésztához, lesz belőle káposztás tészta. Vehetsz 20-30 dkg. csirke májat, lesz belőle resztelt máj. Csinálhatsz még grízes tésztát, tojásos rántott levest, majorannás krumpli levest. Ezek is kijönnek 400 ft.-ból.
2012. jún. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
esteleg ugy fér bele,ha fözöl,és 2-3 napi eszed.
2012. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl 1 üveg zöldborsó 240 forint, ehhez csak egy kanál liszt, egy kicsi zsiradék, és őrölt pirospaprika kell, és kész is a kaja, ami elég ebédre és vacsira. (Természetesen utóbbi három hozzávalót úgy kell megvenni, hogy nem a napi, hanem a havi költségvetésbe férjen bele.) Étkezésenként 1-1 zsemle, az összesen 40 forint.
2012. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy sejtem, hogy nagyon-nagyon előretervezve, kizárólag alapvető élelmiszerekből és úgy is szűkösen :( Fiktív a kérdés, mint ahogy előbb írtam, de van akinek ez valóság, hátha ezzel is segítünk, hogy összegyűjtünk pár dolgot. Nekem pl. ha kevés pénzem van, akkor szoktam csinálni sárgaborsó főzeléket, parasztreggelit.
2012. jún. 12. 16:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy felnőtt egészséges 2 méter magas férfi 400 forintért reggelizik körülbelül. Szóval egy idő után ennyike kis kajától összeesik.
2012. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

krumpli krumplival + szezonális zöldség (esetleg gyümölcs) + rízs + tészta + máj, vese egyéb belsőségek + húsos csontok

És rengeteg fantázia, hogy mit lehet ezekből kihozni.

2012. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!