Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen nyári frissítő alkoholm...

Milyen nyári frissítő alkoholmentes italokat készíthetek házilag?

Figyelt kérdés
Valami viszonylag egyszerű recept, ami finom is? Köszi! :)
2012. jún. 18. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A limonádét sokféleképpen lehet variálni, pl. bodzával, mentával. Egy kancsóba készíts limonádét, és rakj bele gyümölcsszeleteket, pl. almát, narancsgerezdet, lime-ot, vagy mirelit bogyós-gyümölcsöt. :) Jól mutat, és még finom is.

A Milfordnak van egy citromos-meggyes teája, nyáron lehűtve isteni, illetve tegnap láttam Pickwick keveréket is, ami lime, ananász és talán narancs ízű.

Szoktam még készíteni nyáron olyan jégkockát is, amibe egy-egy kocka gyümölcsöt (pl. barack, ananász) fagyasztok, ezekkel is fel lehet dobni az italokat. :)

2012. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akármilyen gyümölcsöt leturmixolsz, lehűtöd.

2/3-ad rész narancsléhez 1/3-ad rész sárgarépalé, ezt a párosítást nagyon szeretem, érdemes megkóstolni,

2012. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez vált be:


Rooibos tea (meleg) + mirelit gyümölcs + jég (+ méz, ha édesen szeretitek).


Lefőzöm a teát, utána megy bele a fagysztott gyümölcs (mi úgy szeretjük, ha sok van benne). Mixerrel elkeverem. Utána méz és a végén a (zúzott jég).

Néha a teaalaphoz gyümölcsteát használok, olyan ízben, amilyen gyümölcsöt hozzáadok.

2012. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy másfél literes üveget megtöltök vízzel, rakok bele szörpöt és berakom a hűtőbe. :D Vagy berakom a kancsó teát a hűtőbe. :D Vagy berakom a sört a hűtőbe. :D
2012. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hűtött tea :) zúzott jéggel, jégkockával...

limonádé gyümiszeletekkel, beletépkedett menta levéllel...

én is szoktam gyümölcsös jégkockát csinálni, sőt gyümölcs levet is szoktam lefagyasztani sőőőt teát is a teába :D


illetve a napokban tanultam egy koktélt, más koktélt nem ismerek csak ezt: safe sex on the beach.

kell hozzá: narancslé, narancsszörp (normális minőségű!, pl piroska vagy hasonló), piros gyümölcs lé, pohár, jég

fogsz egy poharat és megpakolod tetőig jéggel, alulra úgy kb 2 ujjnyi narancslevet öntesz, ebbe annyi narancsszörp kerül, hogy jó sűrű lé legyen a narancsléből :) fogsz egy kanalat (nem muszáj olyan koktélkeverő cucc, elég egy sima evőkanál is :D) és a pohár fölé tartva a kanalat óvatosan rácsurgatod a pirosgyümi levet egészen amíg a lé ellepi a jeget.

Ha mindent jól csinálsz szépen megállnak a rétegek^^ nem tudom hogy, ez e az eredeti recept, de mi szeretjük :D

[link]

valahogy így fest.


jah igen, én még szoktam a teákhoz amikor készítem friss mentalevelet is tenni, hogy belemenjen az íz :)

és jégbe is szoktam fagyasztani mentalevelet :D

2012. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!