Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik az igazi bundáskenyér?

Melyik az igazi bundáskenyér?

Figyelt kérdés

Nálunk édesanyám felvert tojásba rakja, majd kisüti, pároméknál pedig nem tojásból van a bunda, hanem palacsintatésztából.


Többször is beszéltünk már róla, hogy milyen jó is a bundáskenyér, míg egyszercsak meglepődve ettem náluk.


Melyik az igaz? Mindkettő ízlik, de mindkettőnknek inkább az, amelyikhez hozzászoktunk. :)



2012. jún. 28. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a tojásos az igazi :)
2012. jún. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a tojásost ismerem igazinak.

A palacsinta-tésztás verzió már egy újabb találmány, mostanában szinte mindent abban forgatnak és sütnek. Az nem jelenti azt, hogy az nem jó, de nem az eredeti!

(Persze, aki most 5-6 éves, és a mamája a palacsinta tésztás verzióval ismerteti meg, 15 év múlva ő arra fogja mondani, hogy az az igazi!) :)))

2012. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is tojásos az igazi :)
2012. jún. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A palacsintás verziót szerintem tojás spórolásból találták ki, amúgy én is gyerek koromban azt ismertem. Amikor aztán a párommal és a haverokkal buliztunk és bundás kenyeret akartunk sütni, kérdeztem, hogy; "-akkor keverhetem a masszát?" Erre mindenki nagyon hülyén nézett rám, sőt jóformán hülyének néztek, mert nem értették mit akarok keverni. akkor tudtam meg, hogy mások csak tojásba forgatják.
2012. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is a tojásos az igazi.

Ha nincs elég tojás itthon, akkor egy kis tejjel szoktam hígitani a tojást.

2012. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :)


És amúgy kóstoltátok már a palacsintatésztás verziót? Hogy ízlett?

2012. jún. 28. 11:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk bundás-kenyeret még nem csináltam palacsintában.

Virslit, ill. karaláb-szeleteket (előtte megfőzve) már bundáztam benne és sütöttem. Jó volt az is. Gondolom, a kenyér sem tiltakozna ellene. :)))

2012. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én nem is ismerek mást, csak a tojásost. nekem ez most teljesen új h van palacsintás :)
2012. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is csak a tojásba forgatós verziót ismerem.Palacsintatésztába én halat forgattam,meg van aki zöldségeket is szokott.

Szerintem a tojásos az igazi és az elterjedtebb:)

2012. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is a tojásosat ismertem.

A múlt héten a barátom csinált csinált palacsintatésztában karfiolt, meg ha már maradt cucc alapon néhány kenyeret is. Egész jó volt. Bár én utálom a kenyeret mindenformában.

Ja, és Ő a palacsintatésztába tett sört is.

2012. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!