Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Likőr házilag, ami néhány nap...

Likőr házilag, ami néhány nap után fogyasztható?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Csokilikőr, Baileys (nálunk abszolút kedvenc, családi recept), narancslikőr, tojáslikőr. Én ezeket ajánlom, már mindet készítettem (nem vagyunk nagy piások, csak karácsonyra szoktam egy-egy üveget ajándékba adni) :)

Itt van pár jó kis recept: [link]

2012. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

tudnál esetleg írni egy csokilikőr receptet, ahogy te csinálod?:)

és mennyi ideig tudom a tejes/tojásos/tejszínes likőröket hűtés nélkül tárolni?messzire utaznék vele...:/

2012. aug. 3. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltem linket, én azt a csokilikőrt készítettem már el. :) Hát hűtés nélkül elég gáz a tejes dolgok miatt :/ Még sose tároltam hűtés nélkül :D Esetleg vidd hűtőtáskába, vagy vidd el a hozzávalókat és csináld meg a helyszínen :D

A narancslikőr (ami lehet citromlikőr is) nem tartalmaz tejet, tejszínt, talán azt kéne elkészítened. (A recept szintén a linken van, nekem bevált, nem változtattam rajta.) Citromosan még nem próbáltam :-)

2012. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A citromosat szívesen kipróbálnám, csak azt sokáig kell állni hagyni, amire nekem most nincs lehetőségem.Mit gondolsz 3-4 nap pihenés után már elég finom lehet?:)
2012. aug. 3. 22:26
 5/6 A kérdező kommentje:
+ha a cukros szirupot rögtön beletenném,vajon úgy is finomra sikerülne?(lehet hülye kérdés,de még sosem készítettem likőrt):)
2012. aug. 3. 22:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet baj ha nem hagyod állni, max nem szűröd le. Még jól is mutathat benne a citromhéj (mert azért valamennyire át kell vennie az ízét) :D 3-4 nap is elég neki szerintem.
2012. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!