Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan dobhatnám fel a házam...

Hogyan dobhatnám fel a házam (panel) néhány házilag épített dologgal (SOK ÖTLETET LÉGYSZI)?

Figyelt kérdés

Legyen szó a biztonságról, akár díszítésről, lényeg hogy olcsó legyen. :)


Köszi előre :)


2011. szept. 4. 09:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
van egy saját panelházad? :-)
2011. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
2011. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
bocs, illetve, lakás egy panelben :D ha lenne saját nem mondtam volna hogy olcsó megoldás kell :DDD
2011. szept. 4. 15:54
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, mit értesz az építés alatt.

De van néhány trükk, ami nekünk nagyon bevált:

Van egy szobánk aminek 2 ajtatja van. Egyik az étkezőbe nyílik, másik a folyosóra. Az utóbbit nem használjuk, így a folyosó felé néző részére tükröt szabattunk, teljes nagyságban. Iszonyat jó. Megtudod magad nézni teljes nagyságban, és a teret is megnagyította.

Bejárati ajtó mellett ki lett bontva egy 90 cm széles szekrény, 150 cm magasan. Felette van még egy alacsony szekrény.

Na ebbe a lyukba tettünk akasztót meg cipőknek polcokat, és egy függönnyel választottuk el. Sokkal jobb mint a beépítettbe vállfázgatni meg zsúfolni.

Ahol lehetett, leszedtük az ajtókat és harmonikaajtó vagy semmi lett helyette. Nincs gond h nem tudok bejönni a lakásba mert vki épp a wc-t nyitja ki.


A bejárattal szemben van az L alakú folyosó egyik végén az étkező. Ennek nincs ajtaja, egy vidám függöny van, szuper jó lett!


Fürdőben zuhany van a kád helyett így egy elöltöltős mosógép befér mellé, annak tetejére a szennyestartó, és egy törölközőszárítós radiátor a maradék helyen. Ott vannak a törik, és így lásd, 2en is elférünk a fürdőben :D


Sok minden van még csak nem jut eszembe, de épp most vagyunk egy komplett átrendezésen túl, van vmi amire konkrétan keresel megoldást?

2011. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszönön szépen, adtál pár nagyon jó ötletet, a harmónika-ajtó nagyon jó ötlet például, helytakarékos :)


Konkrétan... nemtudom megmondani, de ilyen váalszokra számítottam mint amilyet te írtál, jó ötletek, amik nem minden lakásban található meg :)

2011. szept. 4. 17:43
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a mienk 54 nm2, de elég jó elosztása van, így jó "anyag", lehet belőle jót kihozni, csak idő, kreativitás meg pénz kell. Még mi is tervezünk egy csomó mindent, de idénre valszeg ennyi. A többit jövőre. A konyhában a szekrény szeretnénk egy sarokelemmel kibővíteni, mert így olyan kihasználatlan, és az a sarok elemnyi hely is nagyon jól jönne az apró konyhában.

Elírtam aműgy a bejárati ajtó mellett 90 cm széles, 180 magas szekrényt bontottunk ki, így van hely a kabátoknak meg cipőknek. Eddig a beépítettben voltak, de nagyon utáltam állandóan vállfáról ki vállfára be, meg télen a nagykabátok... Így meg ha csak felvannak szórva a fogasra, akor dem látszik, mert egy függönnyel el van választva. Hú, a harmonikaajtó az tényleg sokkal jobb! Szinte mindenhol beért a nyitástér valahova, ahova nem kellett volna: konyhába a hűtőhoz, wc meg fürdő összeér mivel egy falon van a 2 ajtó, étkezőé a szobáéhoz és ha a szobait kinyitottuk a folyosóra, más nem fért el, úgyhogy abszurd.

2011. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Júj én a harmónia ajtót nem ajánlom! Olyan mint egy függöny, minden áthallatszik rajta, illetve, nálunk kb 5 évig bírta. Hamar széttört. Illetve, sztem ronda is. Az tény, hogy olcsó. Viszont, lehetne rakatni tolóajtót. Kb annyiba kerülne, mint egy rendes ajtó, csak épp nem zsanérokkal, hanem sínekkel rakatjátok fel. Ugyan úgy helytakarékos, tartós, és még szép is. :)
2011. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
ez sem utolsó ötlet :)
2011. szept. 6. 15:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az előző helyen 15 éve harmonikaajtó volt, és semmi baja nem volt. Igaz, nem a leggagyibbat vettük. Viszont a toloóajtóhoz képest még így is olcsó volt. Azt, hogy mi hallatszik át, mi nem, igaz, nem tudom, mert csak ketten voltunk :)
2011. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a legolcsóbb harmónikaajtót vettük meg... ilyen fehér, műanyag... de borzasztó ócska. Tényleg nagyon rossz, h abszolút semmilyen hangot nem szűr meg. Még a suttogást is lehet hallani az ajtón kívülről.

A tolóajtó pedig nem olyan őrült drága!! Ha nincs pénzed, akkor tényleg végy inkább olcsó harmónikaajtót, viszont az előttem író mondta, h ők nem a legvacakabb h.ajtót vették. Ha már arra van pénzed, h ne a legolcsóbbat vedd, akkor sztem érdemes beruházni egy tolóajtóra. Meg kell érdeklődni az árakat. Meg fogsz lepődni a különbségeken. (próbáld meg vidéken csináltatni)

Habár, nem is tudom, h szükséged van e ilyesmi ajtóra :)


Igazból nem sok mindenre világítasz rá a kérdésedben, így elég nehéz válaszolni.

Házilag épített dolog? Hát, igaz én nő vagyok, de pl nyomtattam ki klassz képeket, amiket netről töltöttem le. Ráragasztottam őket a képnek megfelelő méretű, fél centi vastag fa lapra. Lekentem dekupázsragasztóval, majd repesztólakkal. Olyanok lettek, mint az ezer éves country képek..:) Gyönyörűek, fillérekből elkészítettem, és egy ilyen kép az üzletekben elég drága... Ráadásul pont olyan kép nem is biztos, h van az üzletben, amilyeneket én szerettem volna.

Én pl építettem álkandallót. Könnyű téglából raktam ki az alját, majd ilyen gipszkarton szerű anyagból, hogy könnyű legyen, plusz az könnyebb faragni is. A tűzteret ugyan úgy kialakítottam. A kandalló tetejére pedig vágattunk tömör fából egy "párkányt" amit szintén ráerősítettünk a kandallóra.(leköveztük, lefestettük stb.) A tűztérben úgy szimulálunk tüzet, hogy szereztem néhány szép kisebb-nagyobb farönköt. Összeszögeltem őket úgy, mintha egy rakás lennének (de a lényeg, h ne tudjon feldőlni!!) vágtam beléjük akkora lukakat, mint egy mécses. Virágüzletekben lehet kapni olyan kis mécses alátétet, amit a koszorúkba szoktak beleszúrni (van pereme is fémből) azt kb háromnegyedig belesüllyesztettem (kalapáltam) a rönkökben vágott mélyedésekbe. Bele a mécses... és mér kész is a tűz.. Mintha égne a fa. :) A lényeg a nagy tűztér, hogy ne legyen az építmény tűzveszélyes. Próbálgatni kell, hogy a rönköket úgy szögeld össze, h sehogy se érjen majd a mécses lángja a fához. Mi még két oldalra a tűztérbe néha berakunk egy egy sómécsest, és az olyan narancsos színt ad az egésznek..

Én imádom! Karácsonykor feldíszítjük... télen olyan klassz meghitt hangulatot ad, mint egy igazi kandalló.


:) Én ezt az ötletet tudom ajánlani, így lehet kandallód panelban is (igaz, mi kertes házban élünk, de nem akartunk bajlódni igazi kandallóval) Meg ugye ez olcsó is... kevés pénzből felépíthető.. a mécsesek pedig nem drágák bele. :)

2011. szept. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!