Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért lettek ilyen válogatósak...

Miért lettek ilyen válogatósak az emberek, miért butul a gasztrokultúra magyaros ága?

Figyelt kérdés

Az egyetemista csoporttarsaim közül rengeteg nem eszik mást, mint csirkemellet, mások csak a sertéshúsra, kiváltképp a karajra kattantak rá. Azt mondják, hogy a csiga, a kacsa és a liba gusztustalan, a békacomb pfúj, a marhától ódzkodnak. A pacal, a máj és a többi belsőség hányingert kelt ki sok emberben.


Miért lenne fogyaszthatatlan a körömpörkölt vagy pl. a tyúkvágás utáni hagymás sült vér? Mértékkel bármit ehetünk... Nagyanyám több mint 100 éves szakácskönyvében sok elfeledett magyar étel van...


És ami nagyon furcsa, hogy több ismerősöm a darált húsos ételeket, mint a fasírtot vagy a rakottasokat is az ízetlen és zsírszegény csirkemellből készíti.


2012. aug. 12. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ezvan... most a csirkemell a divat, nem nagyon találsz olyan helyet ahol ne abból készülne a gyros pl.
2012. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki mit szeret,fogyaszt szívesen.Én pl a csirkét nem szeretem,legjobban a sertés megy,de a belsőséget és vért nem eszem meg,szeretem a magyaros kajákat viszont,ha kicsit zsíros az sem baj.30L
2012. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Én kivétel vagyok,nő létemre mindent megeszek.A csirkemellel kapcsolatban: nem hiszem el,hogy nem lehet megunni,ha valaki egyfolytában csak ezt eszi.
2012. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Azért esznek sokan annyi csirkemellet mert izmosak akarnak lenni. A csirkemell tele van fehérjével.


Én most kezdetm a testépítésbe. Heti 4kg csirkemellet fogyasztok.

Persze emellett bármit megtudnék enni, de az izmok érdekében csak azt eszem.

2012. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek veled. Most ez a testépítő-őrület van, ami csak a száraz-húsokat értékeli, ezért eszik a csirkemellet és a karajt.

Ez ugyanúgy nyugatról begyűrűzött üzlet, mert akkor nem a normális kajával laknak jól a fiatalok, hanem megveszik a rengeteg és méregdrága energia-porokat, italokat. Csak majd 15-20 év múlva kiderül(het), mennyit ártottak ezzel a szervezetüknek.


Mondjuk csigán és békacombon én sem nőttem, de a csirke vérét a pörköltbe főztük bele. A kész pörkölt közepébe készítettünk neki helyet a főzés utolsó perceiben, és ott díszelgett.

De a disznóölési vért bizony megcsináltuk hagymásan, sóval, borssal, utána egy csésze boros-teával. Kell ennél finomabb reggeli?

Ma is a hagyományos magyar konyha ételeit főzöm, piacon vásárolt zöldségekből, hozzávalókból. Jobb szeretem amit én főzök-sütök, mint a kész-és félkészételeket vásároljam.

2012. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a táplálékkiegészítő(fehérjepor) csak kaja. Tejből kivont tejsavóból kivont fehérje :) semmi egészségtelen. A naturál testépítő étrendnél kevés egészségesebb van.
2012. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!