Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lisztérzékeny vendégem lesz...

Lisztérzékeny vendégem lesz 2-3 napig. Mit főzzek neki?

Figyelt kérdés

Az egyik, amire gondoltam az a hagymakrémleves, a másik pedig egy göngyölt darálthusis-fasírt, sajttal és sonkával töltve(zsemlemorzsa nélkül), kukoricás rizzsel/krumplisalátával. Ezekkel csak az a baj, hogy amúgy is szoktam csinálni, és a párom már unja.

Tudtok adni tippeket, mit ehet még egy lisztérzékeny? Desszertnek pl. puding jó? Csak az olyan snassz...


2012. aug. 13. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
En sutibe a simalisztet rizsliszttel potolom, nagyon jo! De pl galuskat akartam csinalni rizsliszttel, felejtos:( szoval h mikor valtja ki a simalisztet, arra meg nem jottem ra. Nezz nosalty-n vagy mas receptoldalon glutenmentes etkeket:)
2012. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

paprikáskrumpli, pörkölt, lecsó, chilis bab, húsleves, karfiol leves, zöldségleves, zöldséges rizs, krumplipüré,Sült húsok, töltött káposzta, saslik, fasirt, párolt zöldségek, rakott zöldség, rakott krumpli, rakott karfiol, csirke dubary módra, töltött paradicsom, töltött padlizsán, töltött tök

desszertnek: túrógombóc, jégkrém, parfé, gyümölcssaláta, pohárkrém

2012. aug. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van liszérzékeny ismerősöm és állítólag a vegetás dolgokat sem eheti meg , mert a vegetát lisztben forgatják meg , hogy nehezebb legyen.. Szóval nemtudom :|
2012. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket! :)

6-an leszünk összesen (gyerekek-felnőttek vegyesen), majd próbálom úgy összeállítani a menüt, hogy mindenki találjon olyat, ami ízlik neki.

Nosalty is jó tipp, köszönöm! :)

2012. aug. 13. 11:54
 5/14 anonim ***** válasza:
2012. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kukoricadarából nagyon finom "tejbegrízt" lehet főzni:D
2012. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Sajnos/szerencsére nem vagyok otthon a témában, én pl. azt sem tudtam, hogy kukoricalisztet ehetnek a lisztérzékenyek. :) Ennyivel okosabb lettem.

2012. aug. 13. 12:29
 8/14 anonim ***** válasza:

gyümölcsleves, rizibizi, tepsis csirke velesült zöldségekkel-cukkini, hagyma, paradicsom, gomba, vajbab stb

paradicsomleves-rizsgombóccal

hagymás törtkrumpli lecsós sertésszelet

cukkinikrémleves piritott tökmaggal, rizskoch tetején fahéjba áztatott alma és szilvagerezdek, csokipuding

gulyásleves, tejberizs szederkocsonyával

betyárleves, paprikáskrumpli kovászosuborka

cukkinis lecsó virslivel, kolbásszal, rizs hozzá

töltött zöldségek

kókuszgolyó, truffelgolyók darált zabpehelyből

2012. aug. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Zabpelyhet nem nagyon találni gluténmenteset, szóval felejtős :(
2012. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És természetesen a normál kovászos uborka is felejtős!
2012. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!