Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A lekvár egészséges?

A lekvár egészséges?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tíz üveg felett már nem...

Komolyra fordítva ez egy elég viszonylagos fogalom. Nem valami vitaminbomba, mert rengeteg cukrot tartalmaz. De persze itt-ott mértékkel nem árt meg. Nem kell tonnaszámra enni, és kész. Ez nagyjából mindenre érvényes.

2012. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mert végülis a fele gyümölcs, nem?
2012. szept. 1. 19:28
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
A bolti nem, mert túlcukrozott, vegyszerezett, és a legtöbben alig van valami gyümölcsszerű. Az otthon készített lehet egészséges, ha nincs benne sok cukor, vagy ha a cukrot más, elfogadható édesítőszerrel (mi xilittel) helyettesítik.
2012. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
... másik fele meg cukor és tartósítószer. Inkább egyél friss gyümölcsöt.
2012. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Az otthoni amit magad teszel el az egészséges valamennyire,a boltinál mindenképp!
2012. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
A friss gyümölcs tényleg jobb, de otthon lehet úgy lekvárt készíteni, hogy jó legyen és ne ártson.
2012. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
teljesen édességfüggű vagyok, a nutellát szoktam kanalazni kiskanállal, de olyan szinten elfajult a dolog, hogy egy üveg 5-6 nap alatt elfogyott , vagy korábban. Ez már tényleg gáz, úgyhogy gondoltam ha inkább a házi baracklekvárral csinálom ugyanezt (fele cukor, fele gyümölcs), az egy fokkal csak jobb, nem?
2012. szept. 1. 19:43
 8/13 anonim ***** válasza:

A házi lekvárral jobban jársz, mint a nutellával. de azt is mértékkel, mert sok cukor nem egészséges, de hát ezt Te is tudod:)

a lekvárra is ráérsz télen rájárni, most valóban a frisset kell kihasználni,amíg lehet. még hosszú, szép ősz jön, sok finom gyümölccsel.

2012. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
A nutellától jobb, de szerintem az a legegészségesebb hogy ha egyik sincs otthon ;)
2012. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Te úr isten! Nutellát zabálni rendszeresen? Egy öngyilkossággal felér! Tele van cukorral, és a cukornál még borzalmasabb transzzsírokkal. Az eszedbe se jut, hogy az emberi szükségleteknek megfelelő, normális táplálkozásra térj át?
2012. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!