Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A hamburger miért egészségtele...

A hamburger miért egészségtelen étel? Itt nem a gyorséttermire gondolok hanem a házi hambira.

Figyelt kérdés
Otthon meglehet sütni a bucit, teljes kiőrlésű lisztből, a húspogácsát pedig szimpla darálthús + fűszerek kombóból olajon. Szerintem ha természetes friss alapanyagokból van, nem pedig "tartósított műanyagból", akkor az egyik legtáplálóbb és legjobb étel, hiszen minden tápanyagot biztosít a szervezetnek. Hús,sajt=fehérje,zsír, buci=szénhidrát, zöldségek=vitaminok. Minden szükséges tápanyag egy ételben:) Talán az emberek ezért szeretik ennyire tudat alatt, mert mindenevő létünkre, kielégítjük vele tápanyag szükségletünket.Kinek mi a véleménye?
2012. nov. 19. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek akkor is ha lepontoznak:) és nagyon szeretem :)
2012. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%

Én is nagyon szeretem a hamburgert.

Nem egészségtelenebb mint a szalonna meg a gulyás , pörkölt és hasonló ételek.


Akkor egészségtelen hogyha minden nap csak azt eszed és semmi mást , ebben az esetben a zsíros szalonna is egészségtelen.


Illetve hogyha csak gyorséttermi kaján élsz az egészségtelen de ha heti 1-2 alkalommal bedobsz pár hambit , hot-dogot attól semmi bajod nem lesz.

2012. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyorséttermi egészségtelen, valamiért nagyon hizlal.

Nem tudom, mi van ezekben a kajákban, mint: hamburger, hot dog, pizza, péksüti, fornetti, de ha ilyet eszem, egyszerűen ragadnak rám a kilók.

Hipp-hopp, és 1 hét alatt feljön 3 kiló is.

Ha abbahagyom, akkor lemegy.


Házi dolgokkal soha nincs így, nem hízom semmit a házi hambitól, szendvicstől, házi pogácsától.


De ezektől a gyorséttermi, látványpékség dolgoktól szörnyen!


Szóval a hamburger nem egészségtelen, hanem még egészséges is, ha te csinálod, és nem a mekiben veszed.

2012. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem darálom le a húst, csirkemellet szeletekre vágom, befűszerezem ketchuppal, mustárral sóval, borssal és kisütöm kevés olajon. Ugyanaz az ízvilág. Én eredeti kornspitz kiflibe rakom, jobb mint akármelyik hambi, amit büfébe kapsz.
2012. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Szerintem csak a gyors éttermi hamburger az egészségtelen. A házi ahogyan te, és a többi hozzászóló is írja, egészségesebb. Tudod mi van benne, főleg, ha minden hozzávalót: buci és hús, saját kezűleg készíted, a zöldségek meg a hab lesznek a tortán. Inkább ez, mint a gyorsétterem.
2012. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
A gyorsétteremben sem a hamburger hizlal, hanem a sült krumpli, amit meg eszel mellé, pláne ha még ketchup is kell hozzá, meg a szénsavas üdítő.
2012. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyorséttermi hamburger az egészségtelen.

De amit otthon te magad csinálsz hamburgert az nagyon is egészséges.

Szóval a házi hamburger egészséges étel! :)

Amúgy minden egészségtelen ha korlátlanul fogyasztjuk.

Mi is szoktunk otthon hamburgert csinálni, mindenféle finomságot teszünk bele, jó nagyot, jó sokat, jó alapanyagokat és nagyon finom lesz, olcsón! Ez egészséges! :) :D

2012. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettem sültkrumplit a hamburgerhez, és mindig Light-kólát ittam hozzá, hogy ettől se hízzak, mégis híztam a gyorskajától.

A fornettitől is, és a többitől is.

A házitól meg nem.


Ha leállok a gyorskajával mindig visszaáll a súlyom a normálisra.


Plusz a gyorskajától valahogy fel is puffadok, az arcom, úgy értem...

Sok a só benne, vagy tartósító, vagy nem tudom, hogy mi, mert nem vagyok táplálkozás-tudós, csak ez a tapasztalatom.


Ha házi hamburger, házi kaja nem hizlal, a műkaják igen.

2012. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen szinten házi hamburger egészséges. A gyorséttermi viszont még hormonzavart is okozhat. Ez azért van, mert töménytelen mennyiségű só van a gyorséttermi hambiban, a tartósítószerekről nem is beszélve. Megsúgom, ha egy mekis hamburger zsemléből egy egérnek adsz egy darabkát, nem fogja megenni, mert azt érzi, hogy az nem ennivaló. Ezt ajánlom elolvasni:

[link]

2012. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!