Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Tényleg...

Mi a véleményetek? Tényleg ennyire káros is lehet a mértéktelen energia ital fogyasztás? Lejárató kampány, vagy el akarja tussolni a multicég a kínos ügyet?

Figyelt kérdés

[link]

A cikkben le van írva, hogy nincs közvetlen bizonyíték a halálesetek és az ital fogyasztása között, tehát nem a Red Bull az egyedüli felelős.

Én is ittam régen ilyesmiket /pont Red Bull-t nem, mert nagyon drága/, és alkohollal is ittam. Nem volt jó érzés sok sok végigitalozott éjszaka után.. Viszont heti 1-2x biztosan nem lehet káros, alkohol vagy drogok nélkül. Vagy mégis; hosszútávon?!


2012. nov. 19. 13:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A standard energiaital 32 mg/100 ml koffeint tartalmaz. Ez a 250 ml és 500 ml kiszerelésű fajták többségénél így van. Egy 2,5 decis (pohárnyi) adag kb egy erős kávénak megfelelő koffeint tartalmaz. A nagyobb egységekben (egy, vagy másfél literes kiszerelés) kevesebb koffein van. Azt hiszem olyan 9 - 15 mg/100 ml. Ez gondolom azért van így, hogy "hülyebiztosabb" legyen. Ha valaki nem tud mértéket tartani és megissza az egészet, akkor se fordul fel (azonnal). :) 9-9,5 mg van a kólákban is. Biztos van valami törvényi/adózási határ, hogy épp ennyi.

Energiaitalokon majd' mindig, a kólák címkéjén esetenként (nagy ritkán) rajta van a ponos koffeintartalom.

2013. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!