Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, ha valaki...

Mit gondolsz arról, ha valaki saját receptes blogot vezet, és kiírja, hogy a receptek másolása, bármilyen publikálása jogi következményekkel jár?

Figyelt kérdés

2012. nov. 21. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én momentán semmit, nem tudom mennyire lehet ezt fenyegetésnek venni. Gondolj csak bele, például ha felrak egy kelt tészta receptet, másnál pedig ugyanaz szerepel: lehet más is ugyanolyan adagokat adott hozzá tökéletesen véletlenül. Ezt nem lehet így nyomon követni, ki másol kiről, sőt azt sem, hogy egyáltalán történik-e másolás.

Amúgy meg nemcsak receptes blogokon látni ezt a "jogi következményes" cuccot, máshol is láttam már. De hiába írja ki a blogoló, attól még másolhatják az övéről, szóval szerintem ezek csak üres szavak. De biztosra nem tudom.

2012. nov. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez nonszensz, mert receptet nem lehet levédeni. A Gundel palacsinta és a zserbó is ott szerepelhet minden étlapon, nem kell jogdíjat fizetni utána, pedig konkrét jogi személyiséghez köthető a recept. Tehát aki ilyennel fenyegetőzik, az hülye.
2012. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pl.:


A blogon található bármely receptet, fotót és írást kizárólag az írásos beleegyezésemmel lehet részben, vagy egészben közölni, vagy bármilyen módon publikációkban felhasználni. Fentiek megsértése jogi következményeket von maga után!


A kép másolását megértem, én nem is arra gondoltam, hanem magára a receptre.

Akkor ennek mi értelme?

2012. nov. 21. 12:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a fotó az más téma. De játsszunk el a gondolattal, hogy egy recept levédhető. (mint ahogy nem)

Mondjuk: mákos-meggyes pite a neve a blogon, és 45 deka liszt kell bele. Ha én ezt úgy jelentetem meg a saját blogomon, hogy mákos-meggyes pie (!) és 47 deka lisztet adok meg a hozzávalók között, akkor az eredeti blogoló megpukkadhat, semmit se tud tenni.

2012. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bumbi02 ***** válasza:
100%
Nem akarja hogy "lelopják" a receptjeit. De teljesen ellenőrizhetetlen, hogy te onnan vetted-e, vagy sem. Különben sem fogják jogi útra vinni, csak elrettentés céljából írták ki.
2012. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarja átadnia tudását másoknak hogy mik a jó receptek akkor minek írja le?? Akkor miért nem hagyja a konyhafiók mélyén a papírcetlikre írva???


Egyébként én arra gondoltam, hogy lehet a blogíró sem gondolja komolyan a jogvédelmet, de elképzelhető hogy csak úgy tudta megcsinálni a blogját ha ezt beleteszi mert előírás..

2012. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen jogos a dolog. A cikkeit ő írta joga van megvédeni. Nem a receptekkel van a gond hanem, hogyha valaki fogja és Ctrl C Ctrl V-vel az egész tartalmat lenyúlja és felrakja a saját honlapjára, mintha az ővé lenne. Info: [link]
2012. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
62%

Ezen jót röhögtem! :D


"A blogon található bármely receptet, fotót és írást kizárólag az írásos beleegyezésemmel lehet részben, vagy egészben közölni,..."

- receptet részben (vagy egészben) közölni! :D


Egyébként a blog írója rendesen kitett magáért, sok értelmes fotót készített, miközben az ételeket készítette!

(És így inkább nekiállnék főzőcskézni ezekkel a receptekkel, mint egy sima kép nélküli másikkal...)


Adatvédelem a fotókra és az írásra teljesen jogos, de ha új receptet talál ki, hát, az már más tészta... Le kell védetni, különben a mai világban holnap már lehet, hogy egy TV műsorban csinálja valamelyik sztárszakács és akkor hiába mondja akárki, hogy azt Mari néni találta ki, nem pedig a Laci bácsi... :P

2012. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
75%
Bocsánat, elírtam, nem adatvédelem, hanem szerzői jogok védelme! - így helyes...
2012. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A recept önmagában nem védhető le. Most már érdekel egy ilyen blog címe. Adjatok egyet.
2012. nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!