Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kevés pénzből hogy lehet...

Kevés pénzből hogy lehet megoldani egy INZULINREZISZTENCIÁS étrendjét?

Figyelt kérdés

most derült ki rólam az IR + 2 hónapja, hogy laktózérzékeny is vagyok

a családom többi tagjának nincs semmi baja



2012. dec. 15. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el, nekik is van bajuk ha ugyan úgy ettek mint te, csak még nem látványos eléggé.


A laktóz érzékenység pedig nem egy exakt dolog, téged látványosan meghajt a tej, őket kevésbé látványosan de a káros hatások őket is érik.


Sok zöldséggel lehet megoldani a táplálkozásodat. Kenyér helyett: zöldség.

Édesség helyett: zöldség

Krumpli, rizs helyet: alacsony szénhidrát tartalmú zöldség


Az inzulin rezisztencia kialakulásában komoly szerepe van a tejnek is, jó esélyed van hogy hónapok, fél év alatt helyre állj.

2012. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm de nem hiszem, hogy attól helyre fog állni, hogy elhagyom a tejet+tejtermékeket
2012. dec. 15. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ennyi hülyeséget mint az első irt még nem hallottam. Mondjuk a 27 %-a megmagyarázza. Ha a laktóz érzékenységed súlyos, akkor kérd ki a fogyatékossági igazolást a gasztro-ról, és kért adó visszatéritést. Nem sok, de kicsit segit az anyagiakon. Én már l éve kapom. Én mindennap főzök, nem tehetek mást, mert a laktóz miatt csak a saját ételemet ehetem. Bármit megfőzök laktózmentes kiegészitőkkel. A családom is azt eszi, nem lehet észrevenni az ételeimen, hogy laktózmentesek. Most ünnepekre is megfőztem-sütöttem mindent, anélkül, hogy életmódot váltottunk volna. Az inzulint nem ismerem hála Istennek. Kérdezz, segitek.
2012. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Velem 'vitatkoztok'? :D Ez mókás, barátaim..


Válaszoló, mi alapján szólsz le..? Szerinted mit írtam rosszul?

Laktózérzékenységre adó visszatérítés? Ez mégis mi a halál ... ? Az emberi lakosság nagyobb része nem emészti a tejcukrot, ez nem kivételezést érdemel, ez az egészséges és NORMÁLIS. Bár az ötlet nálam zöld kezet érne (ha értékelném a válaszokat..)


Én ajánlom az önkormányzati segélyt, mint kis kiegészítő anyagi forrás.. ennyit a pénzről.


Na most akkor Kérdező, te nem hiszed hogy a tejtermékek elhagyása segít az inzulinrezisztencia gyógyításában? Akkor kérlek szépen, lényegtelen hogy mit hiszel. Nem vallási kérdést tettél fel, ahogy nézem nem Ezotéria rovatba írtál, maradjunk a tényeknél, és itt egyáltalán nem számít, hogy Te mit hiszel, gondolsz stb.


Ha érdekel az egészséged, akkor elhagyod a szénhidrátban gazdag és a tejes ételeket, és ez jó eséllyel az IR gyógyulásával fog járni, hiszen azoktól az ételektől, anyagoktól megkíméled magad amik ezt a kóros állapotot okozzák. Tejet úgy sem ennél, hát érzékeny vagy még a tejcukorra is, és elég beteg vagy hogy végleg elhagyd..


Mondok olyat, hogy 1 kg káposzta 99 forint. A legjobb zöldség télen, nem mondom hogy olcsó, de egészen megfizethető. Mellé 400 ft/kg máj, 500 forintból egy embernek 1-2 napi egészséges étele megvan. Csak egy tipp.

2012. dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem mondtam, hogy a tejet nem fogom elhagyni csak, hogy az nem fogja megoldani az IR-t ahogy a paleo sem, de mindegy

a tej szerintem sem egészséges felnőtt korban főleg nem amiket a boltokban árulnak...

2012. dec. 29. 23:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Valami rossz tapasztalatod van ezzel a témával?


Én több ember estetét ismerem (kiét saját leírása után, kiét orvosoktól tudom) akiknek az inzulin rezisztenciája megszűnt paleózás hatására.


És még emellett is ott vannak a keleti gyógymódok, a szerveink, testünk energetikájának egyensúlyát visszaállító módszerek (pl. akupunktúra). Persze a helyes táplálkozást kiegészítvén.

2012. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is csináltam az IR diétát pedig nem ehetek én sem tejet. Ettől még nem lesz drágább. :)


Viszont nekem túl komplikált volt a számolgatás, ráadásul teljesen felborította az életritmusomat az 5x étkezés. Sőt, dupla annyi kenyérmennyiség volt a 140gr-os étrendemben mint amit azelőtt ettem (ami nagyon minimális volt), tele lettem aftákkal, puffadtam. Így alternatív megoldást kerestem.


Áttértem a paleolit táplálkozásra, azóta a gyógyszeremet is csökkentették. :)

Nekem nem volt nehéz az áttérés, mert tejterméket amúgy sem fogyasztottam, a kenyérhez sem voltam hozzászokva mert öcsém lisztérzékeny és szolidaritásból mi sem kaptunk gyakran lisztes terméket. Szüleim cukorbetegek, ezért úgy nőttem fel, hogy nem volt otthon kristálycukor.

Nem volt nehéz átállni, csak a burgonyáról és a hüvelyesekről kellett lemondanom, de jobb is így. :)


Akkor lettem inzulinrezisztenciás, amikor elköltöztem otthonról és párom mindenféle édességet megvásárolt én meg mint valami nagy csodát, kóstolgattam mindent mert új volt, csak a reklámokban láttam azelőtt ezeket a felesleges ínyencségeket. (ráadásul egy viszonylag kieső helyen, egy alföldi tanyán nőttem fel, sok mindent magunk termeltünk meg, sokat mozogtunk, mert minden messze volt, így a városi élet azonnal megmérgezett)


Ha kaptál dietetikustól étrendet, nem kell pont azt enned, vásárold azt, ami éppen olcsóbb, csak számold ki a szénhidrátot, ennyi. :)

A T*sco-s fagyasztott zöldségek igen jó árban vannak, pl. a leveszöldség változatosan felhasználható (levesbe, raguba, sült hús alá). A bébirépa is igen megéri. :)

Előző hozzászóló említette a káposztát, én is pont mostanában jutottam hozzá olcsón. :)


Egyébként az IR diéta sem drágább, a megszokott ételeidből is kiszámolhatod a szükséges CH mennyiséget. Csak egészségesebb inkább zöldségekből bevinni a szénhidrátot és nem adalékanyagos zacskós kenyérből. A tej meg senkinek sem használ, az csak jó, ha elhagyod az étrendedből. A laktózérzékenység nem betegség. Csak a szervezet jelzése, hogy a tejet hagyjuk meg a kisbociknak, mert nekünk nincsen rá szükségünk. :)

2013. jan. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 7. 10:40
 9/11 anonim válasza:
Az elején én is azt hittem, hogy rengetegbe fog kerülni az új étrend. Megvenni a drágább alapanyagokat pl. basmati rizs, hogy csak egyet említsek, amelynek iszonyat ára van egy "normál" rizshez képest. A durumtésztából viszont lehet olcsóbbat is találni. Az elején valóban sokkal többet költöttem, mert be kellett szereznem az IR kompatibilis alapanyagokat, hogy szépen fogalmazzak. A f-lisztet, kristálycukrot meg továbbadtam. De aztán pár hónap után "beállt a rend", mert bár a nyírfacukornak húzós az ára, de keresgélem az akciókat, nyitott szemmel járok. Ja, és cserébe nem vásároltam meg azt a sok haszontalan, és káros élelmiszert, amit eddig meg igen. Tehát középtávon tagadhatatlanul drágább az IR étrend, de hosszú távon megéri, mert nem leszel cukorbeteg. Tejet én sem iszom, helyette a mandulatejet szoktam használni. Igen, ez pofátlanul drága boltban, de itthon el lehet készíteni. Többet főzőcskézem itthon, erre bizony rá kell szánni az időt. Mivel én főzők, a párom is ezt eszi! ;) Interneten keresgélek ötleteket, mert mindenkitől lehet tanulni, és még a paleo oldalak is írnak jó recepteket, ami belevág az IR diétámba. Hát...ennyi!
2013. febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az IR-ről két fontos dolgot tanultam eddig.


Az egyik, hogy lehet vele szórakozni.. számomra ugyan olyanok az IR-esek mint a cukorbetegek. Megvan a kis diétájuk, elvannak.


Vagy meg lehet gyógyulni, és ehhez olyan óriási anyagi ráfordítások kellenek mint a zöldségek megvásárlása, némi hús megvásárlása. Az emberek egy része úgy eszik ahogyan az inzulin rezisztenciások hormonfunkcióik, inzulin érzékenységük visszaállhatna a normális állapotra, úgymond meggyógyulnának. Semmivel sem drágábban mint amennyiért bármely ember tudatosan óvja az egészségét keményítőszegény táplálkozással. Ez nem igazán drágább mint a keményítőben bővelkedő étkezés. Azt pedig, hogy valamely drága rizsfajtát a jópofa IR diétába egy mókás kedvű dietetikus berakta, csak egy rossz viccnek látom.. Momentán egy időre elfelejteni kellene a rizst, legalább amíg meg nem gyógyulnak, nem pedig külön drága rizst fogyasztani.

2013. febr. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!