Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha anya mindig...

Mit tegyek ha anya mindig ugyanazokat az ételeket süti, főzi és nagyon nehezen lehet valami mást is kikönyörögni?

Figyelt kérdés
Mondtam már sokat,hogy van 1001 jó recept a neten,és kellenek hozzá hihetetlen különleges dolgok,de mindig csak igérgeti,pedig én is segitenék,de már nagyon unom állandóan ugyanazt enni :((
2009. aug. 27. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész el vele vásárolni, előtte összeírod mi kell az adott ételhez, és együtt megveszitek, majd megcsináljátok.

Vagy ami jobb, ajánld fel neki, hogy majd te főzöl egyik nap, hogy neki ne legyen dolga!És akkor azt csinálsz amit szeretnél:)

amúgy szerintem az nem mindig jön be, ha azt mondod, hogy kellenek hozzá különleges dolgok.Mert akkor lehet elmegy a kedve tőle, hiszen nem ismeri, meg be is kell szerezni...

Inkább mondd, hogy tudsz egy tuti receptet, nem olyan extra, hamar megvan, nem kell hozzá sok minden, és tényleg majd te megcsinálod, csak vegyétek meg a dolgokat, így lehet könnyebben bele menne!

Sok sikert:)

2009. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
mi lenne ha te próbálnál főzni vmi újat ízlik neki akkor már azt is csinálni fogja . és eljátszod jópárszor akk sok új kaja lesz
2009. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Ismerem én is ezt a helyzetet, de már nálunk megoldódott.

A megoldás a követkeő volt: írtam magamnak egy emailt amiben laírtam, hogy az egyhangú étkezés külömböző betegségekhez vezet a rák, a pajzsmirígy és a vitaminhiányok ecsetelésével! (ezeknek a hatásait a neten könnyen össze tudod hozni) aláírtam Dr. kitalált névvel majd azt mondtam a barátnőm küldte!

Megígértem (és be is tartottam), hogy segíteni fogok! Akkor vettük az első szakácskönyvet...

De szerintem az is megoldás lehet, hogy amikor elmenek otthonról akkor valami egyszerű étellel kezded a főzést.

Pl: valami hidagkonyhai étellel és mire hazajönnek....:)

Priviben megírom a szakáskönyvem linkjét!

2009. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pénzbeli okai vannak, hogy anyukád nem akar kísérletezni? Lehet, hogy azért ragaszkodik a régi beválthoz, mert azt meg lehet enni és egy bizonytala vagy jó vagy nem ételt nem mer kockáztatni. Hiszen ha szűkös a költségvetés nem fér bele egy kidobni való ebéd. Ám az tény, hogyolcsó recepteket is lehet találni és némelyik egészen finom is.
2009. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nincs akkora gond a pénzzel,mint ő gondolja,csak anya mindig csak a legeslegeslegszükségesebbre költi,mert olyan "skót" :).


Receptkönyvek pedig vannak,de csak a szekrény tetején porosodnak,itthon pedig mindig ugyanaz van,és idegesek,ha nem vagyok éhes,vagy nem kell ami van,mert már unom őket.


Főzni,sütni pedig nem tudok olyan meglepetésszerűen,mert anya nem dolgozik,pótmamám is van,aki velünk él,meg ötéves tesóm,és apa pedig szabadságot vett ki,és kitudja,talán kimegyünk a házból,mert állandóan otthon ülünk,és nem megyünk sehova.


A hűtőben sem nagy a választék :((

2009. aug. 27. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!