Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek Anya névnapjára? 13/L

Mit süssek Anya névnapjára? 13/L

Figyelt kérdés

Hali:), Anyának hamarosan itt a névnapja, és valami különlegeset szeretnék neki sütni.Gondoltam a dobostortára, de még szeretnék recepteket, hogy mit süthetnék?

Ha lehet akkor recepttel, nagyon köszönöm a válaszokat!:)


2011. júl. 12. 11:50
 1/5 komasa ***** válasza:
100%

[link]


Ez nagyon finom! Süthetsz bele a gofri helyett egy vékony piskótát, és a tetejére reszelhetsz a zselé helyett egy kis csokit. Az eper lehet friss is, vagy akár konzerv. Egyszerű, könnyű nyári édesség. És megcsinálni sem egy ördöngősség.

2011. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszii, pont vmi gyümis kellett volna, és a boltba meg akciós, köszii!:D ment a zöld kezecske.

Még várok ötleteketD:D

2011. júl. 12. 12:15
 3/5 anonim válasza:
100%

Szerintem vegyél szív formájú muffinformát. :)) Vagy elég a sima is. :D Én például biztosan ezt fogom készíteni anyukám névnapjára. :)

Itt a recept:


Csokoládés muffin


Hozzávalók:

- 100 g vaj

- 225 g cukor

- 2 tojás

- 150 g tejföl

- 5 evőkanál tej

- 275 g liszt

- 4 teáskanál sütőpor

- 175 g étcsokoládé

- muffinsütő

- 12 muffinpapír/muffinforma

- csokoládétallér a díszítéshez (nem muszáj)


Elkészítési idő:

Kb. 20 perc (plusz sütés)

Darabonként kb.:

319 kcal/1337 kJ, 5 g fehérje, 14 g zsír, 42 g szénhidrát


Elkészítés:

1.) A sütőt 190°C-ra (légkeveréses sütő 170°C) előmelegítjük. A vajat hagyjuk megpuhulni, majd a cukorral krémesre keverjük, aztán a tojásokat egyesével, végül pedig a tejet és a tejfölt is hozzáadjuk és simára keverjük.


2.) A lisztet a sütőporral összekeverjük és a masszához adjuk. A csokoládét finomra reszeljük és ugyancsak belekeverjük.


3.) A muffinformát kibéleljük papírral. A tésztamasszát a formába töltjük és a sütőben kb. 25 percig sütjük.


4.) A sütőből kivéve a muffinokat hagyjuk néhány percig pihenni, aztán tortarácsra téve hagyjuk teljesen kihülni. Végül a muffinokat ízlés szerint díszítjük.

2011. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt is vannak jók.

[link]


Én a máktortát sütöttem meg. Annyi kiegészítés, hogy nem krémtúrót, hanem mascarponet használtam hozzá. Nagyon jó lett.

2011. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

[link]


Mivel most nyár van ezért ez egy hideg torta és egyszerű is elkészíteni!

2011. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!