Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Böjt alatt mely ételek fogyasz...

Böjt alatt mely ételek fogyaszthatóak, mi tiltott?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam böjtölni, de szeretném tudni, hogy mit szabad ilyenkor enni. Reggelire ehetnek pl. tükörtojást? Mi van az édességekkel? Fánkok, sütik, fagylalt? És szeszes ital fogyasztható?

2013. jan. 17. 12:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha még a zsírt sem használhatom egy kis rántás-kavaráshoz, akkor majd főzök olajjal, az alatt a pár nap alatt! :)))
2013. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Szerintem a rántás használat amúgy sem böjtös,se zsirral se olajjal.A böjt egyik lényege,hogy megvond a zsirokat,olajokat,húsokat.Nem a bővölködés ideje ez.Minél szegényesebben kell étkezni,minél kevesebb kalóriával,minél kevesebb mennyiséggel.Gyakorlatilag,hogy épphogy legyen benned valami!
2019. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Vajat lehet?
2022. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Olajat lehet, mert nem állati eredetű, vajat viszont nem, ugyanúgy mint húst vagy tojást sem, aki ezt valahol meg is írta a megfelelő indoklással együtt.
2022. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
És pl. húslevesnek a levét? Nyilván a húst nem eszem meg belőle, de a tésztát, zöldségeket igen. Azt úgy lehet?
2022. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Semmilyen húshoz nem szabad hozzáérni.

Ez a böjt lényege.

2022. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!